SIFE – biznes odpowiedzialny społecznie w praktyce – Portal PR - 24PR
SIFE – biznes odpowiedzialny społecznie w praktyce

08.12.2010 Kategoria: Kariera, Nauka. Autor: biuro prasowe

A head for business, a heart for the world to hasło przewodnie programu SIFE – największej na świecie inicjatywy biznesowo – edukacyjnej, która łączy w ramach odpowiedzialnego biznesu działania trzech grup liderów – renomowanych firm, innowacyjnych uczelni i aktywnych grup studenckich.
SIFE cieszy się dużym uznaniem i zainteresowaniem ze strony środowiska biznesowego z dwóch powodów. Po pierwsze, opiera się na wspólnych działaniach młodych liderów i doświadczonych firm w obszarze budowania zrównoważonego i odpowiedzialnego biznesu. Jak deklaruje Tomasz Miłosz, dyrektor marketingu w PwC (sponsor SIFE) – „Zaangażowanie w SIFE w Polsce było dla nas czymś naturalnym. Jako lider CSR-u chcemy wspierać młode pokolenie w realizacji projektów edukacyjnych na rzecz środowisk lokalnych, przyczyniając się w ten sposób do poprawy, jakości ich życia. Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca w ramach SIFE przyczyni się do szerzenia wiedzy na temat odpowiedzialności społecznej i realizacji wielu ciekawych projektów.”

Studenci SIFE to bardzo atrakcyjni kandydaci dla firm, które poszukują prawdziwych talentów. Prestiżowi pracodawcy na całym świecie doceniają wiedzę, umiejętności oraz upór i determinację studentów SIFE w realizacji idei. „Zaangażowanie Unilever w program SIFE jest też niepowtarzalną okazją do spotkania młodych, dynamicznych i kreatywnych osób – potencjalnych kandydatów do pracy, którzy swoją proaktywną postawą budują standardy etyczne i w przyszłości przeniosą je do współczesnego świata biznesu.”– mówi Michał Pertkiewicz, Unilever Polska – sponsor SIFE.

Początek roku akademickiego dla zespołów oznacza nowe wyzwania i projekty. To początek przygody, która nauczy ich społecznej odpowiedzialności, na czym polega w praktyce zarządzanie projektami, wyzwoli emocje i przyniesie nowe doświadczenia. „Zaangażowane w program uczelnie zapewniają studentom w SIFE ‘naukę w praktyce’ i równocześnie same mają wkład w rozwój lokalnych społeczności. Realizują koncepcję CSRu, motywując studentów do podjęcia samodzielnych inicjatyw, do odważnych postaw i innowacyjnych działań. – zapewnia Paulina Mazur, koordynator projektu w Polsce – Kluczową rolę w rozwoju samego programu oraz jego uczestników odgrywają zaangażowane firmy, organizacje i menedżerowie, którym bliska jest koncepcja zrównoważonego rozwoju przedsiębiorczości. Swoją wiedzę i doświadczenie przekazują studentom na organizowanych przez nas szkoleniach. Dzięki temu, możemy pochwalić się absolwentami o praktycznej wiedzy i umiejętnościach, którzy są już doskonale przygotowani do wyzwań, jakie czekają w życiu zawodowym.”

SIFE jest międzynarodową organizacją obecną w 40 krajach, na 1800 uczelniach. Rozwój programu wspiera ponad 400 sponsorów, firm reprezentujących różne branże. SIFE kieruje się mottem: „A head for business. A heart for the word.” 

Więcej informacji na: www.sife.pl

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.