„Świeć się” – konkurs na najpiękniejsze iluminacje świąteczne – Portal PR - 24PR
„Świeć się” – konkurs na najpiękniejsze iluminacje świąteczne

14.12.2010 Kategoria: Konkursy. Autor: biuro prasowe

14 grudnia startuje „Świeć Się” – druga edycja konkurs na najpiękniejsze iluminacje świąteczne w Polsce. W organizowanym przez Grupę ENERGA współzawodnictwie wyłonione zostaną miasta oraz domy świecące w święta najjaśniej.

W „Świeć Się” w szranki o tytuły i nagrody w dwóch kategoriach stanąć mogą osoby indywidualne oraz miasta. Swoje pięknie przystrojone drzewko, dom i ogród w konkursie fotograficznym może pokazać światu każdy – wystarczy przesłać zdjęcie na www.SwiecSie.pl. Natomiast w plebiscycie miast internauci na podstawie zdjęć choinek, przystrojonych ulic i rynków zadecydują o przyznaniu tytułu najładniej oświetlonej przestrzeni miejskiej w Polsce. Na uczestników zabawy czekają atrakcyjne prezenty – 46-calowy telewizor 3D LED, iPad 3G/WiFi, konsola PS3, trzy laptopy i 60 innych cennych nagród.

– Pierwsza edycja konkursu i tysiące uczestniczących w nim osób pokazały, że Polacy chętnie dzielą się dobrą energią na święta. Tej zimy ponownie zachęcamy do udziału w Świeć Się oraz przystrojenia swoich mieszkań, domów, ogrodów i ulic świątecznymi iluminacjami, szczególnie energooszczędnymi. Grupa ENERGA dostarczając produkty i usługi w standardzie Smart Eco zachęca do racjonalnego korzystania z energii elektrycznej i stosowania nowoczesnych technologii. Dzięki nim święta mogą być pełne blasku i światła, a jednocześnie  przyjazne dla środowiska. – mówi Ireneusz Kulka, dyrektor Centrum Marketingu i Komunikacji spółki ENERGA.

 

Konkurs fotograficzny – dodaj zdjęcie i wygraj

We współzawodnictwie na najlepsze zdjęcia domowych iluminacji świątecznych udział wziąć może każdy – wystarczy sfotografować swoje mieszkanie, dom, balkon, czy ogród przystrojony światłami, stroikami, bombkami, czy innymi ozdobami dodającymi im blasku. By zawalczyć o atrakcyjne nagrody wystarczy wejść na www.SwiecSie.pl i od 14 grudnia do 15 stycznia 2011 dodać zdjęcie. Zwycięzców wyłoni jury złożone z przedstawicieli Grupy Gazeta.pl i Grupy ENERGA. Spośród nadesłanych fotografii przyznana zostanie nagroda główna, wskazane miejsca 2-4 oraz 40 wyróżnień. W 2009 roku najwyżej zostały ocenione prace Izabeli Porawskiej z Koziegłowów, Pauliny Pelisiak ze Szklarskiej Poręby i Pawła Licy z Dywit.

Na autorów nagrodzonych prac czeka 46-calowy telewizor 3D LED, iPad 3G/WiFi, konsola PS3, lustrzanka cyfrowa Canon 550D oraz 40 kompaktowych cyfrowych aparatów fotograficznych.

Plebiscyt miast – zdecyduj, które miasto świeci najpiękniej w Polsce

Miejska edycja konkursu polega na rywalizacji największych miast w Polsce. Pierwszym etapem plebiscytu są trwające do 29.12 eliminacje wojewódzkie – w każdym z województw internauci na podstawie zdjęć choinek, przystrojonych ulic i rynków zdecydują o tym, która miejscowość w danym regionie świeci najpiękniej. Do finału ogólnopolskiego przejdzie 16 miast (po jednym z każdego województwa). Internauci od 29.12.2010  do 9.01.2011 w głosowaniu na  www.SwiecSie.pl ocenią, które miasto najlepiej zadbało o wyjątkowe oświetlenie ulic na święta i zasłużyło na przyznanie tytułu najładniej oświetlonej przestrzeni miejskiej w Polsce.

Każdy oddany w plebiscycie głos to szansa na wygranie jednego z trzech laptopów oraz 10 aparatów fotograficznych.

W poprzedniej edycji konkursu wygrał Rzeszów, uznany przez tysiące internatów za najładniejsze miasto zeszłorocznych świąt. Na medalowym podium stanął też Bielsk Podlaski i Koszalin, pozostawiając w tyle aglomeracje jak Warszawa, Kraków, Trójmiasto, Łódź i Katowice. Podobnie jak rok temu zwycięskie miasto otrzyma prezent w postaci energooszczędnego sprzętu AGD, który będzie mogło przeznaczyć na cel społeczny. Fundatorem nagrody jest spółka ENERGA Oświetlenie.

SwiecSie.pl – konkursy, porady, artykuły,  filmy i zabawa na Facebooku

Na stronie www obok informacji o konkursie znaleźć można poradnik z artykułami i filmami o tym, jak przystroić choinkę na święta, jak zaoszczędzić energię w czasie świąt oraz jak przygotować iluminacje bezpieczne dla rodziny i otoczenia.

Wśród materiałów wideo znajdują się także reportaże prezentujące świąteczne dekoracje w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Trójmieście. O zdanie na temat roli iluminacji w tworzeniu świątecznej atmosfery w przestrzeni miejskiej zapytani zostali także mieszkańcy tych aglomeracji. Wyrażone w filmach opinie można podsumować krótko – nie można wyobrazić sobie świąt bez przystrojonych ulic, rynków oraz choinek w centralnych miejscach miast.

Świeć Się dla miłośników serwisu Facebook przygotowała dwie  atrakcje w postaci świątecznych aplikacji:
– choinka pełna życzeń: http://apps.facebook.com/choinka/
– mapa najjaśniejszych miejsc w Polsce: http://apps.facebook.com/swiecsie/

Dzięki nim każdy posiadacz konta na serwisie społecznościowym Facebook.com będzie mógł wzbogacić swoją tablicę o świąteczny akcent. Założenie własnej „choinki” to szansa by nasi znajomi mogli złożyć nam świąteczne życzenia. Natomiast angażując rodzinę i przyjaciół w tworzenie”świetlnej mapy Polski” uczestnicy zabawy wspomóc mogą swoje miasto we współzawodnictwie o tytuł najładniej oświetlonej miejscowości w Polsce i zachęcić do głosowania w konkursie „Świeć Się”.

46-calowy telewizor 3D, iPad i 60 innych powodów by włączyć się do zabawy

Na uczestników konkursu (umieszczających zdjęcia oraz głosujących w plebiscycie miast) czeka wiele atrakcyjnych prezentów. Są to:

  • Telewizor 3D Samsung LED 46 cali – 1 sztuka
  • iPad 32 GB, 3G/Wifi – 1 sztuka
  • Laptopy ACER – 3 sztuki
  • lustrzanka cyfrowa Canon 550D – 1 sztuka
  • Konsola Playstation 3, 320GB  – 1 sztuka
  • Aparat kompaktowy Canon Powershot – 40 sztuk
  • Aparat kompaktowy Nikon Coolpix – 10 sztuk

Konkurs „Świeć Się” jest wspólną inicjatywą Grupy ENERGA (ENERGA SA oraz ENERGA Oświetlenie Sp. z o.o.) oraz Grupy Gazeta.pl.

Źródło: Grupa ENERGA

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.