Trend Micro liderem światowego rynku – Portal PR - 24PR
Trend Micro liderem światowego rynku

27.12.2010 Kategoria: INTERNET. Autor: biuro prasowe

Według ostatnio opublikowanego raportu IDC firma Trend Micro uplasowała się na pozycji lidera światowego rynku zabezpieczeń serwerów w przedsiębiorstwach. Udział firmy wyniósł aż 22,9%. Raport „Worldwide Endpoint Security 2010-2014 Forecast” („Prognozy dla światowego rynku zabezpieczeń punktów końcowych na lata 2010-2014”) z listopada 2010 r. klasyfikuje zabezpieczenia serwerów jako nowy podsegment rynku zabezpieczeń punktów końcowych.

Jak wynika z raportu firmy badawczej IDC, w trzecim kwartale br. przychody ze sprzedaży serwerów na całym świecie wzrosły o 13,2%,  a w latach 2009-2014 roczna stopa wzrostu sprzedaży serwerów wirtualnych wyniesie 14%. „Zdaniem IDC ten silny wzrost utrzyma się do 2014 r., ponieważ w rozwiniętych gospodarkach centra przetwarzania danych są coraz częściej uważane za standard, a w regionach rozwijających się firmy są zainteresowane funkcjonalnością takich centrów i szybko zwiększają swoje inwestycje w serwery” – czytamy w raporcie. 

Jako że firmy coraz częściej korzystają z serwerów wirtualnych, będzie rosło ich zainteresowanie rozwiązaniami chroniącymi hiperwizorów i serwery hostujące środowiska wirtualne oraz ochroną serwerów wirtualnych przed szkodliwym oprogramowaniem i atakami hakerów.

 „Dzięki konsolidacji systemów oraz rosnącej popularności środowisk wirtualnych, infrastruktur VDI i środowisk typu cloud coraz więcej mocy obliczeniowej i samych danych jest przenoszone do centrów przetwarzania danych i na serwery” – powiedziała Eva Chen.  „Nie ma znaczenia, czy chodzi o serwer fizyczny czy wirtualny, umieszczony w centrum przetwarzania danych przedsiębiorstwa czy w środowisku typu cloud. Wszystkie serwery oraz, co jeszcze ważniejsze, znajdujące się na nich dane, muszą być bezpieczne. Pozycja lidera na rynku zabezpieczeń serwerów ma strategiczne znaczenie dla Trend Micro. Zamierzamy kontynuować prace nad innowacjami, aby dostarczyć klientom przełomowe rozwiązania zabezpieczające aplikacje i dane w środowiskach typu cloud”.

W swoim raporcie IDC definiuje kategorię zabezpieczeń serwerów następująco: „Rozwiązania, obejmujące zabezpieczenia przed szkodliwym oprogramowaniem, zapory firewall do komputerów stacjonarnych oraz oprogramowanie do wykrywania włamań na hoście i zapobiegania im, zaprojektowane w celu zapewnienia integralności serwerów. Rozwiązania te przede wszystkim chronią systemy operacyjne serwerów tak, aby nie zostało na nich uruchomione szkodliwe oprogramowanie, które może uszkodzić aplikacje i dane biznesowe. Są one na ogół bardziej skuteczne niż zabezpieczenia punktów końcowych typu desktop i można je zastosować dla znacznie większej liczby systemów operacyjnych (Windows, Unix i Linux). Kategoria ta obejmuje również produkty zabezpieczające hiperwizory i serwery wirtualne”.

Trend Micro ma w ofercie wiele rozwiązań, które zabezpieczają serwery i dane w środowiskach zwirtualizowanych i typu cloud. Jednym z nich jest Trend Micro™ Deep Security – zaawansowane zabezpieczenie serwerów fizycznych, wirtualnych i działających w środowiskach typu cloud. Deep Security spełnia wymagania współczesnych dynamicznych centrów przetwarzania danych w zakresie bezpieczeństwa i zgodności operacyjnej. Deep Security łączy w jednym, centralnie zarządzanym programie dla przedsiębiorstw funkcje wykrywania włamań i zapobiegania im, zapory, monitorowania integralności, analizowania plików dziennika oraz ochrony przed szkodliwym oprogramowaniem bez agentów. Deep Security jest również pierwszym i jedynym w branży bezagentowym rozwiązaniem antywirusowym do środowisk VMware, które umożliwia jeszcze wyższy stopień konsolidacji systemu, przyspiesza jego funkcjonowanie i ułatwia zarządzanie nim.

Podobne wpisy:

Tagi: ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.