Wartość umów spółki CPA Czechy i operatora T-Mobile przekroczyła 16,12 mln PLN – Portal PR - 24PR
Wartość umów spółki CPA Czechy i operatora T-Mobile przekroczyła 16,12 mln PLN

02.12.2010 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: biuro prasowe

Zarząd spółki TelForceOne S.A. informuje, iż wartość umów spółki zależnej CPA Czech s.r.o. z operatorem T-Mobile Czech Republic a.s. w okresie ostatniego roku wyniosła16,12 mln PLN brutto i tym samym przekroczyła 10% kapitału własnego spółki TelForceOne S.A.

Spółka CPA Czech jest na rynku czeskim wiodącym dystrybutorem akcesoriów mobilnych oraz aparatów GSM myPhone. Od 2008 r. spółka odnotowuje regularną dynamikę wzrostu obrotów pomiędzy CPA Czech a T-Mobile; we wszystkich zawieranych i realizowanych umowach w ramach ogólnego ramowego porozumienia o współpracy spółka CPA Czech jest dostawcą różnorodnych akcesoriów oraz terminali myPhone Simple Life, natomiast  T-Mobile odbiorcą tych produktów.

W tym roku spółka CPA Czech wygenerowała najwyższe z dotychczasowych obrotów wysokości 16,12 mln PLN brutto (według średniego kursu NBP 98 941 645 CZK) z tytułu sprzedaży do T-Mobile.

Długoterminowa współpraca pomiędzy naszą czeską spółką zależną, a operatorem T-Mobile przebiega wzorowo i przynosi nam dużo satysfakcji a marka terminali myPhone jest utrwalona na stałe w świadomości użytkowników – mówi Wiesław Żywicki, Wiceprezes Zarządu TelForceOne SA – Dokładamy najwyższej staranności, aby dobrze realizować wszystkie warunki umowy z T-Mobile, dzięki czemu możemy dziś komunikować pozytywne efekty naszej współpracy i cieszyć się sukcesem zrealizowanym wspólnie z jednym z naszych kluczowych partnerów biznesowych. Mam nadzieję, że podsumowanie w postaci dzisiejszego komunikatu wesprze prowadzone przez nas od dłuższego czasu negocjacje z innymi środkowoeuropejskimi operatorami. Przekonaliśmy bowiem ten wymagający rynek, że Grupa TelForceOne to rzetelny i odpowiedzialny partner biznesowy, z którym warto współpracować – dodaje Wiesław Żywicki.

T-Mobile jest operatorem kontrolowanym przez Deutsche Telekom i dysponuje wieloma sieciami operatorskimi na terenie Europy i USA, obsługując łącznie ok. 150 mln abonentów. W Czechach jest siecią operatorską o największej ilości klientów i przeszło 20% udziale rynkowym.

Umowa z T-Mobile, to już druga w tym roku przekraczająca 10% kapitału własnego spółki TelForceOne. W kwietniu 2010 r. Zarząd Spółki informował o łącznej wartości umów z Jeronimo Martins Distirbution S.A. (właściciel sieci dyskontów Biedronka oraz operator wirtualny MVNO sieci GSM tuBiedronka), które  okresie od 3 kwietnia 2009 r. do 1 kwietnia 2010 r. przekroczyły 7,5 mln PLN i dotyczyły dostaw aparatów komórkowych marki myPhone.

Strategia Grupy TelForceOne na lata 2010 – 2012 zakłada rozwój organiczny ukierunkowany na stabilny rozwój trzech kluczowych segmentów działalności: akcesoriów mobilnych, alternatywnych materiałów eksploatacyjnych do kopiarek i drukarek oraz aparatów GSM własnej marki – myPhone.

Realizacja strategii przebiega zgodnie z założeniami – spółka osiąga kolejne cele.

Źródło: Euro RSCG Sensors

Podobne wpisy:

Tagi: ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.