Ważna decyzja w sprawie centrum Mundo – Portal PR - 24PR
Ważna decyzja w sprawie centrum Mundo

03.12.2010 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI, Wieści za spółek. Autor: EchoInvestment

Projekt Mudno uzyskał pozytywną opinię Country Jury w Budapeszcie. Decyzja umożliwia rozpoczęcie procedury uzyskania pozwolenia na budowę.
Planowane przez spółkę Echo Investment – wielofunkcyjne Centrum MUNDO powstanie w centrum jednej z największych i najbardziej zamożnych dzielnic Budapesztu – Zuglo.

„Projekt Mundo będzie w przyszłości stanowił centrum dzielnicy Zuglo i, poza funkcją komercyjną, pełnił bardzo ważne funkcje publiczne i społeczne. Miastotwórczy charakter Mundo powoduje duże zainteresowanie władz lokalnych, które aktywnie zaangażowały się w dyskusję na temat ostatecznego kształtu projektu. Jako deweloper dążący do uzyskania jak najlepszych rozwiązań funkcjonalnych i architektonicznych pozostajemy otwarci na propozycje nowych władz miasta i dostosowujemy projekt również do ich oczekiwań. W projekcie powstanie więcej powierzchni publicznych i terenów zielonych. Realizacja zostanie podzielona na dwa etapy. W drugim etapie zostanie zrealizowany m.in. budynek, w którym znajdzie się nowa siedziba urzędu dzielnicy Zuglo.” – mówi Marcin Materny, dyrektor sprzedaży centrów handlowych Echo Investment SA.

Kompleks MUNDO będzie łączył funkcję handlową, rozrywkową, usługową i rekreacyjną. Architektura nowego centrum harmonijnie łączy i odpowiednio akcentuje poszczególne funkcje projektu. Projekt będzie realizowany w dwóch etapach. Powierzchnia całkowita pierwszego etapu centrum MUNDO wyniesie około 110 000 mkw., powierzchnia handlowa GLA to 35 000 mkw., natomiast biurowa 4 000 mkw. W kompleksie będzie funkcjonowało ok. 170 sklepów, a do dyspozycji klientów będzie ok. 1 650 miejsc parkingowych. Na najwyższym piętrze znajdzie się klub fitness połączony z zielonym ogrodem na dachu. Program kolejnej fazy jest w trakcie ustalania z władzami lokalnymi.

Twórcą projektu jest polskie biuro architektoniczne Quadra we współpracy z węgierskim BH Épitész Studio Kft.

Planowanym terminem rozpoczęcia prac związanych z budową centrum jest  III kwartał 2011 roku. Wielofunkcyjne Centrum MUNDO zostanie otwarte w 2013 roku.

Więcej informacji dotyczących centrum na: www.mundocenter.hu

ECHO INVESTMENT SA to jedna z największych firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym.

Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do dzisiaj firma zrealizowała w 28 miastach Polski ponad 80 projektów o łącznej powierzchni ok. 700 tys. mkw. Firma prowadzi również inwestycje w Rumunii na Węgrzech i Ukrainie.

www.echo.com.pl

Dodatkowych informacji udziela:

Wojciech Gepner, PR Manager Echo Investment, tel. +48 41 33 33 700, mob. +48 664 900 700,
e-mail: wojciech.gepner@echo.com.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.