Wrzutnie z możliwością księgowania on-line w PKO Banku Polskim – Portal PR - 24PR
Wrzutnie z możliwością księgowania on-line w PKO Banku Polskim

24.12.2010 Kategoria: bankowość, INTERNET. Autor: biuro prasowe

Do końca 2011 roku PKO Bank Polski udostępni aż 80 wrzutni z możliwością księgowania on-line. Usługa przeznaczona jest dla klientów korporacyjnych, sektora małych i średnich przedsiębiorstw, jednostek samorządu terytorialnego a także spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych oraz deweloperów.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów korporacyjnych Bank oferuje kilka możliwości dokonywania wpłat i wypłat gotówki w formie zamkniętej:

  • wpłaty i wypłaty zamknięte do i z kasy Banku,
  • wpłaty lub wypłaty zamknięte z opcją transportu do i od klienta,
  • wpłaty zamknięte do wrzutni. W tym przypadku jako jedyny na rynku PKO Bank Polski daje możliwość zaksięgowania wpłaty w chwili jej zdeponowania we wrzutni.

Aby dokonać wpłaty wystarczy specjalnie oznaczoną bezpieczną kopertę z pieniędzmi umieścić we wrzutni. Informacja o wysokości wpłacanej kwoty wprowadzana jest bezpośrednio na klawiaturze wrzutni lub za pośrednictwem specjalnej aplikacji zainstalowanej w biurze klienta. W ciągu najwyżej pół godziny od dokonania wrzutu środki te są księgowane na koncie. Bank ma z kolei maksymalnie cztery dni robocze na przeliczenie pieniędzy i następnie dokonanie korekty ewentualnych różnic na rachunku. Dzięki wspomnianej aplikacji w biurze klienci mają również możliwość generowania raportów, sprawdzenia dostępności wszystkich wrzutni, a także przeglądu aktywności poszczególnych jednostek klienta dokonujących wpłat oraz monitorowania statusu poszczególnych wpłat.

Obecnie Bank dysponuje 246 wrzutniami – 150 z nich to wrzutnie elektroniczne, w tym 17 działających w trybie on-line. Do końca 2011 roku liczba tych ostatnich wzrośnie do ponad 80, a w kolejnych latach sieć będzie dalej rozbudowywana. Usługa przeznaczona jest nie tylko dla klientów korporacyjnych, ale również dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw, JST oraz klientów rynku mieszkaniowego.

Od początku tego roku PKO Bank Polski oferuje swoim klientom  iPKO Biznes mobile i prestiżową kartę płatniczą Diners Club.

Źródło: PKO BP

Podobne wpisy:

Tagi: ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.