Wyleczą wadę wzroku nawet w 2 sekundy – Portal PR - 24PR
Wyleczą wadę wzroku nawet w 2 sekundy

04.12.2010 Kategoria: zdrowie. Autor: biuro prasowe

Od 17 listopada zabiegi laserowej korekcji wad wzroku w klinice Lexummedica wykonywane są na najnowocześniejszym i najszybszym laserze w Polsce. Korekcja wady o 1 dioptrię może potrwać teraz zaledwie 2 sekundy.
Dzięki częstotliwości pracy głowicy 400 Hz nowy laser Allegretto Eye Q umożliwia niezwykłą szybkość wykonania zabiegu, redukując czas działania wiązki świetlnej na powierzchnię rogówki do dwóch sekund na dioptrię. Ta niezwykła szybkość przekłada się na wyeliminowanie ryzyka wystąpienia infekcji z uwagi na krótszą ekspozycję na czynniki zewnętrzne w trakcie zabiegu oraz ograniczenie czasu wysychania rogówki. Badania jednoznacznie wskazują także, że krótki czas zabiegu wpłynie na skrócenie okresu rekonwalescencji i rehabilitacji wzroku po zabiegu oraz na stabilność efektu korekcji.

Nowoczesny laser excimerowy do chirurgii refrakcyjnej, jakim dysponujemy już teraz w Krakowie na pewno wpłynie na lepszą współpracę z pacjentami. Komfort zabiegu będzie większy niż dotychczas, zwłaszcza w przypadku korekcji wysokiej krótkowzroczności i dużego astygmatyzmu. Zabieg korekcji wady o np. 4 dioptrie potrwa tylko 8 sekund, to znakomite osiągnięcie – komentuje dr Elżbieta Ziemniak z krakowskiego ośrodka kliniki Lexummedica.

Bezpieczną pracę lasera Allegretto Eye Q z tak dużą prędkością zapewnia wysoce precyzyjna technologia Perfect Pulse. Dzięki jej zastosowaniu każda ultra cienka wiązka świetlna rzeźbiąca powierzchnię rogówki jest w pełni kontrolowana. Dokładne śledzenie ruchu oka umożliwia aktywny system wodzenia oka –  eyetracker, który sprawdza pozycję oka aż 400 razy na sekundę, zapewniając za każdym razem dokładne miejsce uderzenia lasera na rogówce. Jeśli w trakcie trwania fotoablacji (czyli modelowania rogówki) pacjent poruszy okiem, zabieg będzie nadal perfekcyjnie prowadzony. W razie zbyt dużego ruchu oka wiązka przestanie być emitowana.

Nowoczesny laser Allegretto Eye Q 400 Hz zamontowany w krakowskim oddziale sieci klinik Lexummedica jest obecnie najnowszym tego typu urządzeniem w Polsce.

Lexummedica to specjalistyczna prywatna klinika okulistyczna zajmująca się diagnostyką oraz chirurgią jednego dnia. Sieć ośrodków okulistycznych Lexummedica wykonuje ponad 3 000 zabiegów chirurgii refrakcyjnej oraz 1 000 zabiegów usunięcia zaćmy rocznie.

Źródło: dotPR

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.