Wyniki finansowe Grupy ENERGA za 10 miesięcy – Portal PR - 24PR
Wyniki finansowe Grupy ENERGA za 10 miesięcy

08.12.2010 Kategoria: OSOBISTE. Autor: biuro prasowe

Coraz lepsze wyniki finansowe Grupy ENERGA. Po 10 miesiącach tego roku  EBITDA wynosi 1 mld  251 mln zł, przekraczając tym samym ubiegłoroczny wynik o 200 mln zł. Rekordowe są także przychody i zyski spółki.

Przychody na koniec października w porównaniu do danych na koniec września wzrosły o 13 procent,  wynik netto o 10 proc, a EBITDA – o 11 proc.  Przychody za dziesięć miesięcy tego roku wyniosły 7 mld 490 mln zł (w całym 2009r. – 8 mld 380 mln zł), a zysk netto –  645 mln zł (w całym ub. roku 425 mln zł.

Największy wkład w poprawę wyniku finansowego Grupy mają segmenty: dystrybucja energii oraz wytwarzanie w elektrowniach wodnych.

To rzeczywiście dobry rok. Dotychczasowe wyniki finansowe są najlepsze w historii spółki. Udało się je osiągnąć również dzięki redukcji kosztów operacyjnych i poprawie efektywności zarządzania. Widać już także pierwsze efekty procesu restrukturyzacji Grupy. Obecnie trwa proces konsolidacji służb księgowych i kadrowych, spółek handlowych, transportowych oraz elektrowni wodnych. Rozpoczęła się kolejna faza procesu transformacji IT, którego celem jest stworzenie kluczowego obszaru wspierającego biznes, na którym będzie budowana przewaga konkurencyjna Grupy –  ocenia Mirosław Bieliński, prezes ENERGA SA.

Źródło: Grupa ENERGA

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.