Zlewozmywaki z kosmosu? – Portal PR - 24PR
Zlewozmywaki z kosmosu?

21.12.2010 Kategoria: Budownictwo, Technologie. Autor: biuro prasowe

Nowopowstała Fabryka Wagran wykorzysta w produkcji zlewozmywaków autorską technologię, stworzoną przy współpracy z Instytutem Polimerów Politechniki Łódzkiej. Substancje, z których wytwarzane będą zlewozmywaki granitowe, stosowane są w bolidach Formuły 1 oraz w technice kosmicznej i wojskowej.

Wagran – wchodząca w skład grupy Deante fabryka ruszyła w grudniu w Tomaszowie Mazowieckim. Rocznie zakład wyprodukuje 100 000 szt. zlewozmywaków i będzie czwartym pod względem wielkości w Europie miejscem wytwarzającym produkty o dużej wytrzymałości.

 

Warta 14 mln zł inwestycja powstała na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Prace badawczo-rozwojowe nad technologią formowania polimerów trwały ponad 2 lata. Produkcja testowa ruszyła pod koniec 2008 roku.

Nowa fabryka pozwoli Deante umocnić pozycję lidera na rynku polskim w zakresie sprzedaży i produkcji zlewozmywaków granitowych oraz znacznie zwiększyć eksport tych produktów. Zapewnić to ma nie tylko autorska (oparta o linie produkcyjne z wykorzystaniem maszyn z Niemiec i Polski) technologia wykonania, ale także własna narzędziownia, umożliwiająca produkcję form we własnym zakresie oraz laboratorium badawcze i dział Badań i Rozwoju (wdrożona norma ISO 9001).

Deante zapowiada dalszy rozwój Wagranu – planuje bowiem udoskonalenie linii produkcyjnej poprzez wprowadzanie nowych kolorów, materiałów, modeli i technologii w oparciu o innowacyjne projekty.

Wagran w liczbach:

– Powierzchnia zakładu około 5000 m2

– Powierzchnia terenu 2,3 ha

– Zatrudnienie docelowe 70 osób

– Koszt inwestycji około 14 mln zł

– Planowana produkcja roczna 100 000 szt. zlewozmywaków

Podobne wpisy:

Tagi: ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.