Dwuwarstwowa izolacja dachu – Ekorolka i Ekopłyta Knauf Insulation – Portal PR - 24PR
Dwuwarstwowa izolacja dachu – Ekorolka i Ekopłyta Knauf Insulation

14.01.2011 Kategoria: Budownictwo. Autor: ipis

Dach skośny to wyjątkowo atrakcyjny rodzaj pokrycia, ze względu na walory estetyczne i użytkowe. Umożliwia adaptację przestrzeni poddasza, jednak niewłaściwie ocieplony może stać się dodatkowym źródłem wydatków. Dwuwarstwowy system izolacji dachu skośnego DACH STANDARD z zastosowaniem Ekorolki i Ekopłyty to ekonomiczny sposób na  zdrowe i energooszczędne poddasze.  

Adaptacja poddasza użytkowego daje korzyść w postaci zwiększonej przestrzeni użytkowej. Właściwie przeprowadzona może podlegać refundacji z Banku Gospodarstwa Krajowego. Warunkiem otrzymania premii termo modernizacyjnej jest zrównoważenie efektów i kosztów przedsięwzięcia. Dobrze ocieplony dach jest jednym z najważniejszych elementów energooszczędnego domu. Niezaizolowane połacie dachowe mogą się przyczyniać do utraty nawet 30 % ciepła, co przekłada się na zwiększone zużycie gazu czy oleju opałowego. Nie wszystkie materiały i technologie dają równie dobre rezultaty inwestycji, dlatego warto zadbać o wybór rozwiązań optymalnych pod względem technicznym i ekonomicznym.
 

Fot. Knauf Insulation

Dwie warstwy ciepła

Odpowiednia ochrona przed ucieczką ciepła przez dach pozwoli nie tylko cieszyć się podwyższonym komfortem mieszkania, lecz także obniża koszty utrzymania budynku. Obecnie wymagana izolacyjność cieplna dachów skośnych wynosi 0,25 W/m2K, co wymaga stosowania grubszej niż dotychczas warstwy termoizolacji. Standardem jest 20-30 cm ocieplenie, które nie mieści się pomiędzy krokwiami, gdyż  ich wysokość wynosi zazwyczaj tylko 16 cm.

W proponowanej przez Knauf Insulation dwuwarstwowej technologii ocieplenia DACH STANDARD opartej na wełnie mineralnej ECOSE® Technology układa się jedną warstwę wełny mineralnej szklanej Ekorolka pomiędzy krokwiami, zaś drugą – Ekopłytę pomiędzy rusztem pod płytami gipsowo kartonowymi. Tak zaprojektowany system pozwala uzyskać ciepłą i jednorodną termicznie powierzchnię połaci dachowej od strony wewnętrznej. Ze względu na niewielką wagę materiałów system nie obciąża konstrukcji dachu i eliminuje mostki termiczne w miejscach położenia krokwi, co w znacznym stopniu podnosi jej trwałość. Dzięki bardzo dobrym parametrom technicznym dwuwarstwowy system izolacji z wykorzystaniem Ekorolki i Ekopłyty w ECOSE® Technology izoluje pomieszczenia od nagrzewającego się latem dachu i znacznie ogranicza utratę ciepła w miesiącach zimowych. Niezawodny system w dobrej cenie gwarantuje zwrot nakładów na termomodernizację w ciągu zaledwie jednego roku.

Ekologiczne ocieplenie w ekonomicznej cenie

Fot. Knauf Insulation

Ekorolka i Ekopłyta w technologii ECOSE® to materiały charakteryzujące się bardzo dobrymi parametrami technicznymi oraz doskonałą charakterystyką środowiskową. Ekorolka to wełna mineralna szklana produkowana w postaci mat. Ze względu na bardzo dobrą sprężystość sprawdza się doskonale jako izolacja międzykrokwiowa. Jest łatwa w montażu i doskonale wypełnia przestrzenie pomiędzy elementami konstrukcyjnymi dachu. Warstwa o grubości 200 mm i współczynniku przewodzenia ciepła λ zaledwie 0,044 W/m2K pomaga w znacznym stopniu poprawić izolacyjność cieplną i akustyczną dachu. Wełna mineralna szklana w postaci płyt, Ekopłyta, jest stosowana jako druga warstwa izolacji cieplnej układana pomiędzy krokwiami. Cechuje się niską przewodnością cieplną (λ=0,039 W/m2K), dzięki czemu skutecznie chroni poddasze przed utratą ciepła. Dzięki procesowi hydrofobizacji materiał nie nasiąka wodą kondensacyjną, która może się wytwarzać w warstwach dachu pod wpływem zmiany temperatur i nie traci swoich właściwości.

Produkty  z wełny mineralnej szklanej w technologii ECOSE® przyczyniają się do zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa użytkowania budynku. Są niepalne i nieszkodliwe dla zdrowia mieszkańców. W ramach innowacyjnej technologii ECOSE® wełna mineralna jest produkowana z naturalnie występujących i wtórnych surowców. Nie zawiera sztucznych barwników, formaldehydu, fenolu czy akrylu. Biotechnologia łączenia włókien pozwoliła zastąpić tradycyjne ropopochodne spoiwa naturalnymi żywicami o dużej sile wiązania. Dlatego materiały izolacyjne nowej generacji są bezzapachowe, niepylne i nie wydzielają szkodliwych lotnych związków organicznych (VOC), co zostało potwierdzone międzynarodowym certyfikatem Eurofins GOLD. Mogą go otrzymać tylko produkty spełniające najsurowsze kryteria w tym zakresie.  

 www.knaufinsulation.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.