INDITEX w Galerii Katowickiej – Portal PR - 24PR
INDITEX w Galerii Katowickiej

28.01.2011 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI. Autor: admin

NEINVER podpisał umowę z Grupą INDITEX na wynajem niemal 4 000 mkw. powierzchni handlowej w Galerii Katowickiej. Na pierwszym piętrze galerii swoje salony otworzą: ZARA, Pull and Bear, Bershka, Stradivarius, Oysho oraz Massimo Dutti.

INDITEX jest jednym z największych na świecie operatorów w branży mody. Sieć skupia ponad 5000 salonów w 77 krajach. W skład grupy wchodzi ponad sto spółek, zajmujących się wzornictwem odzieżowym, produkcją i dystrybucją. Spółka rozpoczęła swą działalność w hiszpańskim mieście La Coruňa, wraz z otwarciem w 1975 roku pierwszego sklepu ZARA. Dzisiaj ZARA jest flagową marką grupy. Obecnie sklepy należące do Grupy INDITEX, można znaleźć w dzielnicach handlowych największych miast świata. W Polsce, gdzie pierwszy sklep powstał w 1999 roku, Inditex posiada obecnie 117 punktów handlowych.

„Marki Grupy INDITEX należą do jednych z najbardziej popularnych i najchętniej kupowanych marek odzieżowych w Polsce, dlatego nie mogło ich zabraknąć w Galerii Katowickiej. Brandy takie jak ZARA czy Stradivarius są doskonale znane i lubiane przez polskich klientów. Słyną także z obecności w najbardziej prestiżowych i starannie wyselekcjonowanych lokalizacjach. Jesteśmy przekonani, że Galeria Katowicka to doskonałe miejsce dla tych uznanych w Europie formatów handlowych” – komentuje Agata Brzezińska, dyrektor ds. najmu w NEINVER Polska.

Galeria Katowicka powstaje w ramach zintegrowanego zespołu komunikacyjno-handlowo-biznesowego, jaki NEINVER realizuje w centrum Katowic. Jest to największa inwestycja realizowana obecnie przez firmę w Europie oraz jeden z najbardziej prestiżowych projektów deweloperskich w Polsce. Obok galerii handlowej, w ramach tej inwestycji realizowany jest również dworzec kolejowy, podziemny dworzec autobusowy, budynek biurowy oraz sieć infrastruktury drogowej, która połączy nowe centrum miasta z przylegającymi ulicami. W ramach tego projektu powstanie łącznie niemal
200 000 mkw. nowej powierzchni użytkowej, z czego 53 000 mkw. to powierzchnia handlowa – 250 punktów handlowych i usługowych w Galerii Katowickiej, biurowcu oraz na terenie hali dworca. Oddanie do użytku Galerii Katowickiej jest planowane na II kwartał 2013 roku. Za wynajem powierzchni handlowej w projekcie odpowiada firma Cushman & Wakefield.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.