Jeep Wrangler bohaterem “Wrooom 2011” w Madonna di Campiglio – Portal PR - 24PR
Jeep Wrangler bohaterem “Wrooom 2011” w Madonna di Campiglio

19.01.2011 Kategoria: Imprezy. Autor: admin

W ostatnią sobotę, 14 stycznia, na zboczach Dolomitów nieopodal miejscowości Madonna di Campiglio we Włoszech, miała miejsce nietypowa sesja zdjęciowa, której głównymi bohaterami byli najnowszy Jeep Wrangler rocznik 2011 oraz kierowcy ze „stajni” Ferrari Marlboro, Fernando Alonso i Felipe Massa. Sesja była jedną z licznych inicjatyw w ramach „Wrooom 2011 – F1 & MotoGP Press Ski Meeting „. Jest to prestiżowa impreza organizowana w Madonna di Campiglio, w której Fiat Group Automobiles uczestniczy jako sponsor imprezy oraz dostarcza samochody organizatorom oraz uczestnikom kultowego wyścigu na zamarzniętym jeziorze.

Fotografowany egzemplarz Jeepa Wrangler posiada w wersji Rubicon, z nowym 2.8-litrowym silnikiem turbodiesel common-rail Euro 5 z seryjnym filtrem cząstek stałych DPF. Nowy silnik 2.8 CRD dysponuje mocą 200 KM przy 3600 obr./min. i momentem obrotowym 410 Nm w zakresie 2000-3200 obr./min. w modelach z manualną sześciobiegową skrzynią biegów i 460 Nm w zakresie 1600-2600 obr./min., w połączeniu z nową automatyczną pięciobiegową skrzynią biegów.

Zaprezentowana podczas zeszłorocznego Motor Show w Bolonii, ikona marki  Jeep na rok 2011, oferuje oprócz niezwykłych predyspozycji terenowych, które są punktem odniesienia w segmencie, wyjątkowy, nowy 2,8-litrowy silnik turbo diesel, dysponujący technologią Stop/Start, całkowicie zmienione wnętrze, większy komfort i mniejszy hałas (w wyniku zmian wprowadzonych do skrzyni biegów oraz izolacji akustycznej), a ponadto dach typu „hard-top” w kolorze nadwozia w wersji Sahara. W ciągu prawie 70 lat swojej historii, Jeep Wrangler stał się legendą, samochodem który stworzył segment samochodów terenowych, stając się pierwowzorem dla przemysłu motoryzacyjnego. Jeep Wrangler, bezpośredni potomek oryginalnego Willys’a MB z roku 1941, jest tradycyjnym i autentycznym pojazdem 4×4, który wyraża niekonwencjonalną duszę amerykańskiej marki, łącząc wyjątkowe predyspozycje do jazdy terenowej z przyjemnością jazdy, oferowaną przez jedyny w swoim rodzaju „toy-car”. Dzisiaj, nowa gama Jeepa Wranglera oraz Jeepa Wranglera Unlimited prezentuje, jeszcze bardziej niż w przeszłości, dwie dusze, które od zawsze współistnieją w tej amerykańskiej marce: ta czysto terenowa Jeepa Wrangler Rubicon, autentyczny wyraz technologii jazdy terenowej i ta bliższa rozwiązaniom SUV, a więc z lepszym wyposażeniem, dla zapewnienia większego komfortu na drodze, w wersji Sahara.

Gama rocznika 2011 Jeepa Wrangler będzie dostępna od stycznia 2011 w wersjach Sport, Sahara i Rubicon, z nowymi bardziej eleganckimi i komfortowymi wnętrzami i z nowym 2,8-litrowym silnikiem turbodiesel common-rail Euro 5 z seryjnym filtrem cząstek stałych DPF, w połączeniu z manualną sześciobiegową skrzynią biegów lub z nową automatyczną pięciobiegową skrzynią biegów. Czterodrzwiowa wersja Jeepa Wrangler Unlimited jest sprzedawana w wersji Sport, Sahara i Rubicon, wyposażona w nowy silnik o pojemności 2,8 litra, ze zmodyfikowanym wnętrzem.  Wyłącznie w wersji Rubicon dla Jeepa Wrangler i Jeepa Wrangler Unlimited jest dostępny 3.8-litrowy silnik benzynowy V6 Euro 5.

Marka Jeep to wolność i autentyczność: wolność wyboru, jako stan umysłu i możliwość kierowania się własnymi instynktami; autentyczność, jako zdolność oferowania osiągów, które pozwalają na przekształcenie wrażenia z jazdy w niezwykłe wydarzenie, aby odczuć własną indywidualność w mocny i specyficzny sposób. Będąc marką o nadzwyczajnej tradycji, Jeep zawsze potrafił dokonać odnowy, oferując innowacyjne wyroby o silnej osobowości. Historia Jeepa, który rozpoczęła się 70 lat temu produkcją pierwszego samochodu 4×4, jest kontynuowana w roku 2011 z odnowieniem gamy i z wprowadzeniem nowego Jeepa Grand Cherokee z silnikiem turbodiesel, Jeepa Patriota po liftingu i nowego Jeepa Compassa.

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.