Magnes Photo – nowy portal dla fotografów – Portal PR - 24PR
Magnes Photo – nowy portal dla fotografów

10.01.2011 Kategoria: STARTUP. Autor: admin

 Magnes Photo  to nowa propozycja dla fotografów oraz agencji fotograficznych i marketingowych. Magnes Photo w jednym miejscu zbiera unikalne narzędzia, które ułatwią fotografom pracę oraz pozwolą w atrakcyjny sposób przedstawić swoje portfolio potencjalnym klientom. Uruchomieniu portalu towarzyszyć będzie kampania reklamowa w wybranych portalach internetowych oraz prasie branżowej.

Portal Magnes Photo jest miejscem prezentacji prac i sylwetek fotografów oraz narzędziem ułatwiającym im pracę. Fotografowie, którzy zarejestrują się na portalu będą mogli w prosty sposób dodać zdjęcia i multimedia. Ich prace stworzą bazę zdjęć, po której można poruszać się za pomocą bardzo wygodnej wyszukiwarki. Wybrane przez agencje reklamowe oraz inne instytucje zdjęcia będzie można kupić poprzez bezpośredni kontakt z ich właścicielem, autorem lub agencją.

Magnes Photo skieruje swoich użytkowników na najmodniejsze strony czołowych fotografów, festiwali czy konkursów. Unikalna funkcja kalendarza pomoże śledzić najważniejsze wydarzenia ze świata fotografii, pozwalając jednocześnie na powiadomienie innych o planach, wystawach czy wyjazdach danego fotografa.

Na portalu Magnes Photo znajdą się także unikatowe teksty prezentujące sylwetki ikon fotografii, autorstwa znakomitej dziennikarki – Marty Eloy Cichockiej.

Ponadto nie zabraknie multimedialnych wywiadów z polskimi i zagranicznymi osobistościami świata fotograficznego. Ważnym miejscem będzie forum – medium, które ma służyć nie tylko dyskusji, ale także być źródłem ważnych informacji. Twórcy portalu zapowiadają, że już wkrótce użytkownicy będą mogli skorzystać z pierwszej w Polsce e-usługi w postaci mechanizmu do realizacji foto- i wideokastów.

Projekt Magnes Photo powstał dzięki środkom pozyskanym z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego – Innowacyjna Gospodarka działanie 8.1, którego celem jest wspieranie działalności w dziedzinie gospodarki elektronicznej.

Więcej informacji dostępne na  www.magnesphoto.pl.

Walk&Talk

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.