Polski rynek modeli zdalnie sterowanych coraz większy – Portal PR - 24PR
Polski rynek modeli zdalnie sterowanych coraz większy

06.01.2011 Kategoria: Hobby. Autor: admin

NitroTek, dystrybutor profesjonalnych modeli pojazdów sterowanych radiem, podsumował wyniki sprzedaży za rok 2010. Szczególnie w okresie przedświątecznym firma osiągnęła rekordowe przychody z tytułu zamówień w ramach przedsprzedaży nowych modeli, dostarczając dwukrotnie większą ilość egzemplarzy niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Z zanotowanych przez firmę trendów wynika, że Polacy coraz częściej na upominek dla najbliższych wybierają zdalnie sterowane pojazdy.

Rynek modeli zdalnie sterowanych w Polsce stale się powiększa. Potwierdza to dwukrotnie większa ilość zamówień na produkty dystrybuowane przez firmę NitroTek w porównaniu z rokiem ubiegłym. W okresie przedświątecznym zanotowano około trzykrotnie więcej kupionych pojazdów niż w pozostałych miesiącach. Polski rynek jest stale nienasyconym obszarem dla dystrybutorów tego typu urządzeń – w szybkim tempie zwiększa się liczba pasjonatów modelarstwa RC (Remote Control). Dynamicznie wzrasta również ilość proponowanych rozwiązań technicznych i parametry użytkowe dostępnych w sprzedaży modeli. W ofercie NitroTek znajdują się zarówno tradycyjne samochody zdalnie sterowane, jak i zaawansowane technicznie pojazdy napędzane na benzynę – czołgi, łodzie, samoloty i helikoptery, a także pełna gama akcesoriów.

Zabawa modelami zdalnie sterowanymi staje się coraz popularniejszym hobby w naszym kraju. Jest to doskonały pomysł na rodzinne, weekendowe spędzanie wolnego czasu nie tylko wśród profesjonalnych modelarzy, ale także wśród ludzi dla których jest to po prostu niezobowiązująca przyjemność. Dzięki kontaktom z klientami możemy modyfikować serie zamawianych przez nas modeli, które producenci sygnują nazwą naszej firmy. W grudniu odnotowaliśmy rekordowy wzrost sprzedaży, ponieważ produkty tego typu są coraz częściej nabywane jako prezenty dla mężów, czy dzieci. Klienci mają do dyspozycji szeroki asortyment rozwiązań, w zależności od zainteresowań. Pod tym względem polski rynek goni w szybkim tempie kraje mogące się poszczycić znacznie dłuższą obecnością tego typu artykułów – komentuje Krzysztof Cielma, CEO NitroTek.

Oferta NitroTek obejmuje wspomniane zdalnie sterowane modele w różnych formach i stopniach zaawansowania technicznego. W ramach obsługi klientów, firma proponuje kompleksowy serwis maszyn oraz pełen asortyment części zamiennych i akcesoriów. Wszystkie produkty proponowane przez NitroTek charakteryzują się najwyższym standardem wykonania w połączeniu z doskonałą ceną. Największym hitem sprzedażowym ostatnich miesięcy okazały się modele terenowego samochodu spalinowego Blade Nitro oraz elektryczny Brontosaurus i Blade z bezszczotkowym silnikiem. Wspomniane serie są sygnowane nazwą „NitroTek Special Edition”, ze względu na parametry ulepszone na specjalne zamówienie firmy w oparciu o zapotrzebowanie ze strony klientów. Najpopularniejsze we wspomnianym okresie były modele helikopterów Mini Shark, Alloy Max, Lama V3 i V4 oraz elektryczne samochody Amfibia, Troian Buggy, Hunter Truggy.

Według finansowych prognoz firmy, spodziewany jest dwukrotny wzrost obrotów w porównaniu z rokiem ubiegłym. Obecnie firma szacuje je na ok. 5 milionów złotych. Taka tendencja utrzymuje się od 2007 roku, kiedy NitroTek rozpoczął działalność na polskim rynku. W ciągu najbliższych pięciu lat firma zapowiada dogonienie wyników finansowych swojej brytyjskiej odpowiedniczki. Zwiększenie ilości sprzedaży jest związane ze wspomnianym rosnącym zainteresowaniem ze strony pasjonatów modelarstwa RC – dla wielu osób kolekcjonowanie i składanie własnych modeli stało się wciągającym hobby.

Więcej szczegółów oraz pełna oferta znajdują się na stronie www.nitrotek.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.