AdBlue na kolejnej stacji West Real Estate – Portal PR - 24PR
AdBlue na kolejnej stacji West Real Estate

02.02.2011 Kategoria: MOTO, Technologie. Autor: admin

Spółka West Real Estate, właściciel dwóch stacji działających we franczyzie Statoil na Opolszczyźnie, planuje wyposażyć kolejny obiekt w podajnik AdBlue – środka znacznie obniżającego emisję szkodliwych gazów do atmosfery.

Producenci samochodów respektując nowe legislacje unijne regulujące normy emisji spalin w silnikach diesla stosują w nich systemy redukujące emisję szkodliwych gazów do atmosfery. Jednym z nich, stosowanym głównie w samochodach ciężarowych jest układ SCR (Selektywnej Redukcji Katalitycznej). Do jego funkcjonowania używa się środka AdBlue, nieszkodliwego i nietoksycznego dodatku do paliwa składającego się z mocznika i wody destylowanej dostępnego na stacjach benzynowych. Do niedawna środek ten można było nabyć tylko w zamkniętych opakowaniach, które po pierwsze były niewygodne w użyciu, a po drugie w związku z wysoką korozyjnością środka stwarzały niebezpieczeństwo uszkodzenia karoserii samochodu. Część stacji benzynowych wychodząc naprzeciw potrzebom klientów zdecydowała się na wyposażenie swojego obiektu w instalacje umożliwiającą jego dystrybucję wprost z podajnika. Niestety wciąż nie wszędzie jest to standardem.

Miejsce Obsługi Podróżnych (MOP) Statoil Okmiany to pierwsza ze stacji zarządzanych przez spółkę zależną West Real Estate S.A., na której zainstalowano dystrybutor do AdBlue. Dodatek cieszy się dużym powodzeniem wśród kierowców, którzy wskazują obiekt jako jeden z nielicznych na trasie Wrocław – Zgorzelec, na którym można zatankować go wprost z podajnika. W myśl strategii zarządzania spółki zależnej – Ewa Maj sp.k powzięto decyzję o doposażeniu kolejnej stacji Statoil, znajdującej się w jej administrowaniu, w dystrybutor AdBlue. Obiekt znajduje się we Wrzoskach przy Obwodnicy Opola, gdzie obserwuje się wzmożony ruch ciężarówek. Atrakcyjność położenia determinuje również fakt funkcjonowania przy stacji restauracji Trimalchio, serwującej dania kuchni rzymskiej. – Dokładamy wszelkich starań, by obiekty zarządzane przez nasze spółki zależne spełniały wszelkie oczekiwania klientów. Sądzę, że każda stacja powinna zadbać o posiadanie dystrybutora AdBlue, mówi Ewa Maj, Prezes Zarządu West Real Estate. Niebawem, bo już od 2014 przez wszystkie nowe pojazdy ciężarowe wymagane będzie spełnienie normy EURO 6, zatem popularność środka znacznie wzrośnie, dodaje Maj. Coraz częściej docierają na rynek informacje dotyczące wzmożonych prac koncernów samochodów osobowych nad układem SCR, do pozwala domniemywać, iż niebawem zwiększy się grono konsumentów AdBlue wśród posiadaczy samochodów osobowych z silnikami diesla.

Źródło: West Real Estate S.A.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.