Okulary GUNNAR niebawem na polskim rynku – Portal PR - 24PR
Okulary GUNNAR niebawem na polskim rynku

04.02.2011 Kategoria: zdrowie. Autor: admin

Już wkrótce polski oddział popularnej w Stanach Zjednoczonych firmy GUNNAR wprowadzi na rynek dwie kolekcje okularów, które ograniczają negatywne skutki pracy przy ekranach komputerowych oraz wspierają utrzymanie sprawności widzenia. Produkty dedykowane są osobom na co dzień narażonym na dużą dawkę światła emitowanego przez ekran.

Z ogólnoświatowych badań wynika, że około co czwarta osoba pracująca przy komputerze uskarża się na pieczenie oczu, bóle głowy i karku, a także  zmęczenie, ograniczenie poczucia komfortu. Okulary firmy GUNNAR są rewolucyjnym rozwiązaniem na rynku. Zostały opracowane przez grupę ekspertów okulistycznych, aby zniwelować te problemy.

Dla około 30% ludzi pracujących przy ekranach, problemy z oczami są codziennością. Poszczególne ankiety Instytutu Federalnego Ochrony pracy i Medycyny Pracy podają nawet liczbę 50%. Osoby uskarżają się na suchość i łzawienie oczu, rozmyty obraz oraz wrażliwość na światło, spowodowane przez tzw. „Office-Eye-Syndrome”, znany też jako „Computer Vision-Sydrom“ (CVS) – Syndrom Widzenia Komputerowego  – tłumaczy Łukasz Karnas z GUNNAR Optiks Polska.

Za skuteczność okularów w dużej mierze odpowiadają specjalne szkła. Są one wykonane z polimeru nylonowego, a ich oprawki zapewniają dodatkowo modny, designerski wygląd. Łącznie szkła „GUNNAR” zawierają 14 rożnych filtrów. Warstwy zewnętrzne są specjalnie zabezpieczone, aby chronić przed zadrapaniami oraz innymi potencjalnymi uszkodzeniami.

Polska filia GUNNAR jest jednym z oddziałów firmy, której produkty zostały już docenione przez konsumentów w takich krajach jak Stany Zjednoczone, czy też Niemcy. Twarzą oraz dużym entuzjastą proponowanych przez GUNNAR rozwiązań, jest popularny na całym świecie raper 50 Cent. Okulary zwróciły jego uwagę nie tylko dzięki swoim właściwościom z zakresu osiągania pozytywnych efektów medycznych, ale również z powodu atrakcyjnego wyglądu.  

Okulary GUNNAR już wkrótce będą one do nabycia w ramach dwóch kolekcji – „Office” oraz „Gaming”. Więcej informacji na temat poszczególnych modeli można znaleźć na stronie www.gunnar-optiks.pl.

***

GUNNAR Optiks to grupa ekspertów, którzy są jedynym na świecie dystrybutorem okularów zapobiegającym chorobie CVS. Okulary GUNNAR dedykowane są osobom przebywającym wiele godzin przed komputerem – zarówno graczom, jak i pracownikom biurowym.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.