Open Finance kupuje Link4 – Portal PR - 24PR
Open Finance kupuje Link4

25.02.2011 Kategoria: Ubezpieczenia, Wieści za spółek. Autor: admin

Open Finance podpisał z Link4 TU przedwstępną umowę kupna Link4 Life TU na Życie. Uzyskana w wyniku transakcji licencja posłuży do stworzenia Open Life. Jest to pierwszy etap budowy silnej grupy kapitałowej skupionej wokół Open Finance, lidera rynku doradztwa finansowego w Polsce. Nowa strategia zakłada dynamiczny rozwój spółki w nieeksplorowanych dotychczas segmentach rynku, umożliwiając jednocześnie zaoferowanie Klientom autorskich rozwiązań z zakresu finansów osobistych.
 
Dynamiczny rozwój Open Finance oraz niekwestionowana pozycja, jako lidera rynku doradztwa finansowego, stwarzają doskonałe warunki do dalszej ekspansji spółki na rynku usług finansowych w Polsce. Kluczowym etapem tego procesu jest planowany debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, który przyczyni się znacząco do wzmocnienia wiarygodności Open Finance wśród Klientów i Inwestorów oraz zwiększenia akwizycyjnych możliwości spółki. Open Life umożliwi spółce poszerzenie zakresu dotychczasowej działalności biznesowej oraz pomoże we wzbogaceniu oferty o własne produkty finansowe. Zaangażowanie w segmentach rynku wymagających licencji Komisji Nadzoru Finansowego, umożliwi Open Finance poszerzenie zakresu współpracy z nadzorem finansowym, przyczyniając się do zwiększonej transparentności podejmowanych przez spółkę działań.
 
 Obserwowany od dłuższego czasu znaczący wzrost zainteresowania Klientów planami systematycznego oszczędzania, wynikający m.in. z obaw o stan polskiego systemu emerytalnego, stanowi przesłankę dynamicznego rozwoju tego segmentu rynku w najbliższych latach. Spółka korzystając z bogatego doświadczenia w tworzeniu i sprzedaży tego typu produktów, zdecydowała się na rozpoczęcie prac zmierzających do wzbogacenia swojej oferty autorskimi rozwiązaniami. Open Finance definiując nowe standardy w tej kategorii produktów, korzystać będzie z najlepszych i sprawdzonych rozwiązań oferowanych przez wiodące instytucje finansowe.
 
„Sukces realizowanej obecnie strategii Open Finance pozwolił spółce na zdominowanie rynku doradztwa finansowego w Polsce. Wyznając zasadę, że w biznesie najważniejszy jest nieustanny rozwój, aktywnie poszukujemy efektywnych sposobów dalszej ekspansji w sektorze usług finansowych. Istotnym elementem planów Open Finance jest pozyskanie pakietu licencji, które pozwolą poszerzyć zakres naszej dotychczasowej działalności. Jesteśmy przekonani, że nasze działania przyniosą wymierne korzyści zarówno naszym Klientom, jak i Akcjonariuszom.” – mówi Krzysztof Spyra, Prezes Open Finance S.A.
 
„Dzięki Open Life wzbogacimy naszą ofertę o autorskie produkty oszczędnościowe i ubezpieczeniowe. Nie wykluczamy również, że dzięki kolejnym akwizycjom,  stworzymy w przyszłości pierwszy program asset management dostępny dla szerszej grupy Klientów” – dodaje Krzysztof Spyra.
 
Sfinalizowanie umowy pomiędzy Open Finance S.A. i Link4 TU S.A jest uzależnione od otrzymania zgody Komisji Nadzoru Finansowego.
 
Artur Newecki
Specjalista ds. PR
Open Finance SA

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.