Oryginalne drinki z napojami Helleny – Portal PR - 24PR
Oryginalne drinki z napojami Helleny

08.02.2011 Kategoria: Kulinaria. Autor: Sylwia Kochel

Nie trzeba znać tajników sztuki barmańskiej aby stworzyć zaskakujące drinki. Wystarczy odrobina kreatywności i nowatorskie pomysły. Ulubiony alkohol można połączyć z napojami marki Hellena. Tonic i Lemoniada mogą służyć za bazę ciekawych drinków oraz bezalkoholowych koktajli, którymi z pewnością uda się zaskoczyć gości.

Tonic Hellena jest współczesną wersją napoju wynalezionego i opatentowanego w Anglii w 1858 roku. Posiada charakterystyczny, gorzkawy smak i bardzo szerokie zastosowanie do koktajli. Tonik znakomicie komponuje się z wysokoprocentowymi alkoholami. Najpopularniejszym drinkiem z jego dodatkiem jest gin z tonikiem, jeden z symboli kultury brytyjskiej. Przepis na ten kultowy drink jest bardzo prosty. Wystarczy do wysokiej szklanki wlać 100 ml ginu, dodać 150 ml Tonicu Hellena, sok z limonki, kostki lodu i plasterki limonki do dekoracji. Ciekawą propozycją na bezalkoholowy koktajl jest Brzoskwiniowa dama – połączenie 40 ml soku wiśniowego, 40 ml soku z marakui, 40 ml Tonicu Hellena i kruszonego lodu, podawana w szklankach do long drinków.

Dla wielu konsumentów lemoniada to napój z dzieciństwa, kojarzący się z zabawą i beztroską. Lemoniada marki Hellena to nie tylko smak młodości. Orzeźwiający napój stanowi także ciekawą bazę dla wielu drinków. W Wielkiej Brytanii z połączenia jasnego piwa i lemoniady powstaje drink Shandy. Inną propozycją jest Cytrusowa Pokusa – połączenie 40 ml likieru cytrynowego, 50 ml Lemoniady Hellena, soku z limonki i kruszonego lodu. Drink podaje się w długich szklankach, udekorowanych plasterkami cytryny. Na bazie Lemoniady Hellena można także stworzyć orzeźwiający, bezalkoholowy koktajl Cytrynowa fala. Należy do wysokiej szklanki wlać 40 ml syropu miętowego, uzupełnić lemoniadą, kostkami lodu i gałązką mięty.
Tonic i Lemoniada marki Hellena to oryginalna podstawa dla wielu drinków. Wystarczy odrobina kreatywności, ulubiony alkohol, ciekawe dodatki i każdy może stworzyć swoje autorskie drinki. Możliwości są nieograniczone, a sukces na imprezie gwarantowany.
Producent: Jutrzenka Colian                                    
Produkt: Tonic 1,25 L, Lemoniada 1,25 L                            
Cena det.:  ok. 2,50 zł

Szerszych informacji udziela:
Anna Wawra/ Kolterman Media Communications
tel. 22 392 06 23
kom. 510 081 103
e-mail: a.wawra@kmc-pr.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.