Photobook Konica Minolta – Portal PR - 24PR
Photobook Konica Minolta

02.02.2011 Kategoria: Przedsiębiorczość. Autor: admin

Wejdź na rynek produkcji książek
Nowoczesne drukarnie cyfrowe, laboratoria lub agencje fotograficzne ciągle poszukują nowatorskich i niestandardowych rozwiązań, które pozwolą im poszerzyć ofertę biznesową. Z nową platformą Konica Minolta Photobook mogą dynamicznie wejść na szybko rozwijający się rynek produkcji fotoksiążek i uzyskać przewagę konkurencyjną oferując szerokie spektrum innowacyjnych produktów.

Konica Minolta Photobook to kompleksowa platforma wyposażona we wszelkie narzędzia programowe niezbędne do produkcji fotoksiążek i nie tylko. Elastyczne oprogramowanie pozwala użytkownikom na swobodne tworzenie kalendarzy, albumów z odbitkami, wizytówek, pocztówek, a także koszulek, plakatów, podkładek na mysz itp. Jednocześnie mają oni pełną swobodę w kreowaniu marki, projektowaniu produktu, tworzeniu szablonów i określaniu cen.

– Konica Minolta Photobook to idealne rozwiązanie dla profesjonalnego laboratorium fotograficznego, drukarni cyfrowej pozwalające produkować m.in. fotoksiążki, kalendarze czy plakaty – mówi Adam Bieniewski. – To kolejne z rozwiązań Konica Minolta, umożliwiające rozwój biznesu i portfolio usług drukarni cyfrowych; krótko mówiąc to jedna aplikacja, ale dająca nieograniczone możliwości.

Ważną korzyścią biznesową, jaką zapewnia Konica Minolta Photobook to dostęp do milionów posiadaczy aparatów cyfrowych korzystających na co dzień z Internetu.
Każdy z nich to potencjalny lojalny klient bowiem, jak pokazały badania 70% konsumentów, prawdopodobnie wróci do sprzedawcy usług po kolejne produkty.

Rozwiązanie posiada modułową architekturę. Moduł Designer daje możliwość stworzenia interfejsu w pełni dostosowanego do potrzeb klienta, który można dostarczyć mu na płycie lub w formie aplikacji do pobrania. Dzięki niemu klient może na swoim własnym komputerze stworzyć dowolny produkt według swojego projektu. Przyjazne narzędzia może intuicyjnie obsługiwać zarówno początkujący użytkownik jak i profesjonalny grafik.

Moduł Web daje klientowi możliwość dokonania zakupów przez Internet. Po dokonaniu płatności moduł koduje plik i bezpiecznie wysyła do produkcji w postaci pliku PDF, JPEG lub TIFF. Z kolei moduł Production pozwala za pomocą jednej aplikacji zarządzać i organizować cały proces produkcyjny od momentu otrzymania pliku od klienta wraz z potwierdzeniem płatności aż po wydruk gotowego produktu. Jednocześnie żadna inna drukarnia, laboratorium fotograficzne czy inny użytkownik tego rozwiązania nie może wydrukować pliku klienta, ponieważ wszystkie dokumenty otrzymują niepowtarzalny klucz licencyjny. Funkcja ta skutecznie zabezpiecza przed agresywnymi działaniami konkurencji i zapewnia długotrwałe relacje z klientem.

Konica Minolta jest jedynym w Polsce dystrybutorem oprogramowania Photobook firmy TAOPIX. Zapewnia wsparcie i szkolenie na najwyższym poziomie oraz pomoc na etapie instalacji i eksploatacji oprogramowania. Ponieważ wiele elementów tego wydajnego rozwiązania powstało dzięki sugestiom użytkowników, twórcy platformy są otwarci na wszelkie inicjatywy i pomysły jego dalszego rozwoju. Oprogramowanie Photobook jest doskonałym uzupełnieniem oferty Konica Minolta, dostawcy kompleksowych rozwiązań drukujących dla biznesu i partnera w rozwoju usług poligraficznych.

Więcej informacji na temat tego rozwiązania na stronie www.fotomozliwosci.pl

Konica Minolta Business Solutions Polska Sp. z o.o.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.