U21.PL to serwis społecznościowy w całości poświęcony młodzieżowej piłce nożnej. – Portal PR - 24PR
U21.PL to serwis społecznościowy w całości poświęcony młodzieżowej piłce nożnej.

17.02.2011 Kategoria: STARTUP. Autor: admin

Misją serwisu U21.PL  jest przyczynianie się do rozwoju młodzieżowej piłki nożnej  w Polsce. Twórcom serwisu przyświeca idea  promocji zawodników  do lat 21 w oparciu o rzetelne informacje o młodzieżowych ligach piłkarskich  pozyskane  od zawodników, działaczy i kibiców..

Pomysł utworzenia serwisu zrodził się z naszego własnego doświadczenia i wiedzy na temat potrzeb młodych ludzi, dla których futbol jest czymś więcej niż tylko pasją. Witryna pełni rolę platformy społecznościowej, wyposażonej  w moduły służące do budowy społeczności internetowej. Jest odpowiedzią na potrzeby młodych ludzi wynikające z ich aktywności oraz zainteresowań sportowych, jak i internetowych„-  przekonywująco mówi Przemysław Bazanowski, jeden z pomysłodawców projektu.

Zawodnik – internauta może w serwisie U21.PL stworzyć własny profil, w ramach którego przedstawia swoje doświadczenie piłkarskie, zamieszcza informacje o sobie, zaprasza przyjaciół z boiska, szkoły i podwórka  oraz  prezentuje zdjęcia z rozgrywanych spotkań, ale i z boisk treningowych. Użytkownik ma możliwość dodania profilu do swojej drużyny, kibicowania innej drużynie, komentowania i przesyłania wyników.

Młodzi zawodnicy, aktywnie uczestniczący w cotygodniowych spotkaniach piłkarskich na bieżąco mogą śledzić przebieg wydarzeń w swojej klasie rozgrywkowej. Również liczni fani piłki nożnej  w jednym miejscu znajdą informacje z piłkarskich lig młodzieżowych. 

Dzięki specjalnie przygotowanym aplikacjom z terminarzami i tabelami rozgrywek członkowie społeczności serwisu U21.PL  mogą dodawać wyniki, relacje, zdjęcia i filmy ze spotkań piłkarskich. Gromadzenie danych w serwisie odbywa się pod czujnym okiem moderatorów, którzy zapewniają poprawność  wpisywanych wyników, składów drużyn czy strzelców bramek.

Twórcy serwisu wyznaczyli  sobie ambitny plan stworzenia kompendium wiedzy na temat futbolu. Dzięki artykułom i filmom instruktażowym, użytkownik dowie się w jaki sposób może podnieść swoje umiejętności sportowe i doskonalić już nabyte. Ponadto kandydat na reprezentanta Polski pozna tajniki  profesjonalnego treningu, możliwości doskonalenia swojej techniki piłkarskiej, zobaczy jak robią to najlepsi oraz poszerzy swoją wiedzę taktyczną.

W tym celu jeszcze w 2011 r. ma  ruszyć specjalny program pod nazwą U21.PL Skills. Projekt skupiony będzie wokół treningu techniki piłkarskiej, treningu mentalnego oraz zajęć językowych o profilu piłkarskim. Przedsięwzięcie to określane jest mianem  piłkarskich korepetycji w wersji on-line przeznaczonych dla wszystkich młodych piłkarzy zamierzających doskonalić swój  kunszt piłkarski. Profesjonalizm programu zapewni  powołanie do życia specjalnego Zespołu Trenerów U21.PL, w którego skład wejdą wszyscy zainteresowani wspólną pracą na rzecz projektu. Do projektu zaproszono trenerów o znanych nazwiskach, ale  również mniej znanych trenerów.

Dzięki U21.PL chcemy odkrywać zdolności i talenty wśród młodych zawodników, a następnie poprzez różnego rodzaju akcje i działania skutecznie wspierać ich rozwój” – zapewnia Maciej Chmielewski, współwłaściciel serwisu. „Jednym z projektów, którego zadaniem jest odkrywanie młodych, utalentowanych piłkarzy  i  jednocześnie dobra zabawa, będzie program „Top Player. Daj się odkryć” –  za sprawą którego przekonamy się, czy dzięki internetowi możliwe jest zostać zauważonym i dostać się do wymarzonego klubu„- dodaje z nieukrywaną radością Maciej Chmielewski

Młodzi piłkarze dzięki serwisowi U21.PL mają  możliwość zaistnienia poza swoim środowiskiem, zaprezentowania swoich dokonań  innym. Na specjalnie przygotowywanej do tego celu  podstronie znajdą się filmiki prezentujące umiejętności danego zawodnika. Zdolności zawodników oceniać będzie kilkuosobowe jury, które wybierać będzie najlepszych młodych piłkarzy. Rankingi piłkarzy przygotowane według kryterium pozycji, na jakiej zawodnik występuje  w drużynie  będą 

Kilka dni temu ruszyła nowa akcja „Stawiamy na młodych piłkarzy”, która ma na celu informowanie społeczeństwa – nie tylko tego piłkarskiego – o młodych, zdolnych piłkarzach, którzy mają swoje  marzenia  i chcą je realizować na piłkarskich boiskach. Jednak nie zawsze mają do tego odpowiednie warunki i możliwości. Czasami potrzebują oni większego zaangażowania i wsparcia ze strony różnych osób i instytucji. Wydaje się, że serwis będzie idealnym miejscem, aby pomagać w rozwoju  kariery młodych piłkarzy,  a także w sprawach osobistych.

„Przede wszystkim chcemy zachęcić wszystkich trenerów, rodziców, piłkarskich działaczy, aby w swoich klubach promowali i stawiali na młodych piłkarzy. Warto, aby pamiętali, że młodzi są przyszłością i nadzieją polskiej piłki” – mówi Przemysław Bazanowski. „Na U21.PL chcemy dać wszystkim użytkownikom możliwość porównania swoich umiejętności z rówieśnikami z innych klubów i drużyn w kraju. Dlatego regularnie pojawiamy się z kamerą na halowych turniejach, z których przeprowadzamy relację i pokazujemy efektowne nagrania na wideo. Wraz z rozpoczęciem wiosennej edycji rozgrywek  zamierzamy pojawiać się na meczach ligowych i treningach, z których na łamach U21.PL prezentować będziemy reportaże filmowe„.

Twórcy serwisu snują swoje ambitne plany promocji piłki nożnej wśród młodzieży, zarówno o charakterze krótkookresowym, ale i długofalowym.  Wszystkie one podporządkowane są głównemu celowi  stworzenia skocznościowego portalu  o zasięgu ogólnopolskim  w całości poświęcony młodzieżowej piłce nożnej.

Wkrótce w serwisie pojawią się dodatkowe funkcjonalności, które dadzą nowe możliwości użytkownikom. Między innymi w ramach własnego profilu zawodnika, użytkownik  będzie mógł w ramach autopromocji publikować stworzone przez siebie nagrania, np. umiejętności techniczne, fragmenty treningów lub meczów. Natomiast czytelnicy  uzyskają możliwość ich ocenienia, komentowania i polecania znajomym. Na łamach U21.PL internauci będą mogli przyglądać się młodym piłkarzom i oceniać ich umiejętności.

Pojawi się również specjalny system powiadomień… i wiele, wiele innych ciekawych rozwiązań, których na tym etapie twórcy nie chcą jeszcze zdradzać.

Zamiast podsumowania można sformułować tezę, iż przyglądając się determinacji twórców serwisu ich projekt jest skazany na sukces. Dzięki zapewnieniu fachowej wiedzy na temat futbolu, prezentowaniu wydarzeń  piłkarskich i podejmowaniu działań sprzyjających rozwojowi piłki nożnej do lat 21 serwis wniesie istotny wkład w przyszłe losy polskiej piłki. 

Redakcja serwisu 24PR.pl z dużą życzliwością będzie przyglądać się rozwojowi serwisu, który nie jest zwykłym startupem.  Wierzę, że serwis przyczyni  się, aby polska drużyna narodowa  w piłce nożnej wkrótce opuściła strefę w światowych rankingach pozycjonująca naszą reprezentację na  77 miejscu zaraz za Mozambikiem.

Informacje o strukturze  serwisu U21.PL zaprezentowane są w przewodniku umieszczonym na stronie.

Twórcy serwisu stawiają na interaktywność w jego rozwoju i zachęcają wszystkivh, ktrym na sercu leży rozwój polskiej piłki nożnej do zgłaszania propozycji i  zadawania pytań poprzez formularz kontaktowy

Foto:  archiwum  U21.PL

Oprac. własne na podstawie informacji przekazanych przez   ANDERSO – właściciel serwisu  U21.PL

Serwis U21.PL na YouTube

http://www.youtube.com/watch?v=HxL3nBfcVt0

http://www.youtube.com/watch?v=pLgraqp_oxQ

http://www.youtube.com/watch?v=UI3q95ZW4ck

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.