Wkrótce nowy dach Galerii Echo – Portal PR - 24PR
Wkrótce nowy dach Galerii Echo

02.02.2011 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI, Wieści za spółek. Autor: EchoInvestment

Dobiega końca montaż szklanego dachu, który przykryje nową część Galerii Echo. Powierzchnia szklanych elementów to ponad 6 tysięcy metrów kwadratowych.


Szklany dach montowany jest na konstrukcji stalowej, której ciężar sięga 250 ton. Przy projektowaniu elementów dachu wzięto pod uwagę odpowiednią wytrzymałość „świetlików”. Szkło musi bowiem wytrzymać ciężar ekip, które będą w przyszłości myć lub odśnieżać dach.
„Zdecydowaliśmy się również na zastosowanie specjalnego rodzaju szkła, tzw. cool light. Takie szkło w znacznym stopniu zmniejsza stopień nagrzewania się wnętrza obiektu w czasie dużego nasłonecznienia” – mówi Sylwester Roter, Project Manager w spółce Echo Investment, który zajmuje się projektem rozbudowy kieleckiej Galerii Echo.
Do 10 lutego 2011 roku nowy budynek powinien być zamknięty i ogrzewany. Zaawansowanie robót wykończeniowych i instalacyjnych pozwoli rozpocząć w lutym przekazywanie powierzchni najemcom.

Galeria Echo w Kielcach to największy obiekt handlowo-rozrywkowy w regionie świętokrzyskim. W nowym centrum znajdzie się blisko 300 sklepów i punktów usługowych. Na poziomach -1, 0 i +1 przewidziana została bogata oferta handlowa i usługowa wraz z licznymi restauracjami, kawiarniami i fast-food. Ostatnią kondygnację przeznaczono na funkcje rozrywkowe i rekreacyjne. Klienci będą mieli do dyspozycji 12-torową kręgielnię, siłownię, fitness, a dla dzieci przewidziana jest bawialnia o powierzchni ok. 300 m2. Również na drugim poziomie Galerii Echo zlokalizowana będzie Dekorada z wyselekcjonowaną ofertą wyposażenia i dekoracji wnętrz.
Powierzchnia całkowita Galerii Echio to około 159 000 mkw., z czego powierzchnia przeznaczona na wynajem wyniesie około 70 000 mkw. Klienci będą mogli korzystać z około 2 300 miejsc parkingowych. Nowa Galeria Echo zostanie otwarta w sierpniu 2011 roku.
Projekt rozbudowy Galerii Echo powstał w Pracowni Architektonicznej Detan z Kielc, natomiast projekt elewacji i wnętrz wykonała warszawska pracownia architektoniczna Open Architekci.
www.nowa.galeriaecho.pl 
ECHO INVESTMENT SA to jedna z największych firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do dzisiaj firma zrealizowała w 28 miastach Polski ponad 80 projektów o łącznej powierzchni ok. 700 tys. mkw. Firma prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie.
www.echo.com.pl

Dodatkowych informacji udziela:
Wojciech Gepner, PR Manager Echo Investment, tel. +48 41 33 33 700, kom. +48 664 900 700,
Wojciech.Gepner@echo.com.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.