Wyjątkowy wystrój na wyjątkowy wieczór – Portal PR - 24PR
Wyjątkowy wystrój na wyjątkowy wieczór

10.02.2011 Kategoria: Kulinaria, On i ona. Autor: admin

Kwiaty, świece, muzyka i pięknie podana kolacja to wciąż aktualny sposób na udany walentynkowy wieczór. Troska o wszystkie detale romantycznej oprawy sprawia, że dla wielu z nas chwile spędzane z ukochaną osobą są zawsze niepowtarzalne i magiczne, także w otoczeniu własnych czterech ścian.

Kolacja z pomysłem

W czasach, gdy ludzie wyznają sobie miłość, skacząc ze spadochronem czy nurkując w tropikalnych morzach, kolacja przy świecach wydaje się  pozbawionym uroku banałem. Nie zawsze jednak mamy możliwość lub po prostu ochotę na dawkę ekstremalnych przeżyć. Walentynkowy wieczór ma być przede wszystkim przyjemnym spotkaniem w miłym towarzystwie. Aby odróżniał się od innych wieczorów, powinien być dobrze przygotowany. – Gustowne przystrojenie domu ma poważny wpływ na panującą w nim atmosferę – mówi Marek Malik z Villa Glass Studio, producenta szklanych aranżacji wnętrz- Dlatego tak istotne jest, by okazjonalne dobieranie dekoracji było skoncentrowane na osiągnięciu w pomieszczeniu określonego nastroju. Przygotowując romantyczną kolację nie powinno się więc chaotycznie rozstawiać wszystkich posiadanych wazonów, świeczników i innych ozdób. Połączenie różnych detali, które do siebie nie pasują, może wywołać negatywne wrażenie kiczu i braku wyczucia. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest przemyślane stworzenie spójnego i estetycznego wnętrza.

Nastrojowo czyli indywidualnie

 Dekorowanie poszczególnych pomieszczeń można więc oprzeć na jednym motywie przewodnim. Stosując w nich podobne barwy  i kształty wprowadzimy do domu pożądany klimat, który ukochana osoba będzie odczuwać już na samym wejściu. Niezwykle pomocne mogą okazać się wszelkiego rodzaju dodatki ze szkła. Są one źródłem niezliczonej ilości dekoracyjnych inspiracji, które pozwalają na osiągnięcie niepowtarzalnego, indywidualnego efektu przy każdej okazji. – Współczesne techniki wytwarzania szklanych elementów wystroju pozwalają stosować dowolne kombinacje kolorów i kształtów – zauważa Marek Malik z Villa Glass Studio – Coraz popularniejsze jest też umieszczanie na szklanych powierzchniach konkretnych  obrazów, według projektu lub sugestii klienta. Wykonane ręcznie przez artystę dekoracje mogą więc odwoływać się do bliskich nam uczuć i sytuacji. Dzięki temu w mieszkaniu powstanie niepowtarzalna galeria sztuki. Szklane motywy mogą bowiem pojawiać się zarówno na paterach, wazonach czy świecznikach, jak i meblach, a nawet elementach architektonicznych. Korzystając z tych możliwości, przyjmiemy wyjątkowego gościa wśród pięknych ozdób, wprowadzając go w kolejne wątki magicznego świata, obecnego na drzwiach, szafach i oczywiście, przygotowanym na romantyczny wieczór stole.

Nastrój na dłużej

Gustownie dobrane dekoracje stanowią doskonały wstęp do miło spędzonego walentynkowego wieczoru. Zapach świeżych kwiatów, smak wyszukanych potraw i dobre towarzystwo sprawią, że będziemy chcieli zachować te chwile na dłużej. Dlatego warto zadbać o wystrój, który pozwoli utrzymać wyjątkowy klimat także w pozostałe dni. Różnorodność szklanych aranżacji umożliwia ciągłe odkrywanie własnego domu na nowo. Korzystając z gry świateł i kolorów oraz niepowtarzalnego wzornictwa możemy więc utrzymać niezwykłą atmosferę przez cały rok.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.