10 mln zł na rozwój Gold Finance – Portal PR - 24PR
10 mln zł na rozwój Gold Finance

08.03.2011 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: admin

Spółka doradztwa finansowego Gold Finance zakończyła właśnie proces inwestycyjny. Większość udziałów w kapitale zakładowym objęła firma Sadie Investments Sp z o.o. należąca do Marka Jutkiewicza. Właściciele mają apetyt na miejsce w czołówce polskich firm doradztwa finansowego.

Spółka Gold Finance działa na rynku od 2005 r. Specjalizuje się w doradztwie finansowym w zakresie kredytów, produktów inwestycyjnych oraz ubezpieczeń. Posiada 26 oddziałów na terenie całego kraju, w których zatrudnia ponad 250 osób. Gold Finance jest właścicielem marki Star Finance, wyspecjalizowanej w doradztwie finansowym w małych i średnich miastach oraz marki Grande Soldi, kierującej swoją ofertę do lokalnych pośredników finansowych.

 Właśnie sfinalizowany został trwający od jesieni 2010 proces inwestycyjny Gold Finance. W spółkę zainwestowano ponad 10 mln zł, a większościowym udziałowcem zostało Sadie Investments Sp z o.o. należące do Marka Jutkiewicza. Prezes Sadie Investments, oprócz 75 proc. udziałów Gold Finance, posiada również sieć klinik kardiologicznych Allenort, akcje firmy budowlanej oraz dwóch firm z branży spożywczej – Mispol oraz Makarony Polskie.

Zakończenie procesu inwestycyjnego i pozyskanie inwestora oznacza ustabilizowanie sytuacji firmy i rozpoczęcie nowego etapu jej rozwoju – mówi Łukasz Bińka, nowy prezes Gold Finance. – Ogromne doświadczenie naszego większościowego akcjonariusza w zarządzaniu firmami pozwoli na wzmocnienie pozycji firmy na rynku. Liczymy na miejsce w ścisłej czołówce firm doradztwa finansowego, zwiększenie liczby placówek Gold Finance oraz 100 mln kredytów hipotecznych zaciąganych miesięcznie za naszym pośrednictwem – mówi Bińka.

Gold Finance chce pozyskać klientów poprzez wzbogacenie oferty usług, m.in. o uruchomienie kredytów dla biznesu i doradztwo inwestycyjne. Rozwój spółki będzie wiązał się z ekspansją sieci placówek wszystkich trzech marek, zwłaszcza w południowo-wschodniej Polsce, a co za tym idzie ze wzrostem zatrudnienia.

Ciszewski Financial Communications sp. z o.o.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.