5-lecie SEGRO – Portal PR - 24PR
5-lecie SEGRO

09.03.2011 Kategoria: Logistyka, NIERUCHOMOŚCI, Wieści za spółek. Autor: admin

SEGRO, wiodący europejski deweloper elastycznej powierzchni biznesowej obchodzi w tym roku pięciolecie działalności w Europie Centralnej. Od początku swojej obecności w regionie brytyjska firma zbudowała lokalne portfolio wynoszące ponad 575 000 m² nowoczesnej powierzchni biznesowej.

Firma SEGRO obecna na rynku nieruchomości od ponad 90 lat, rozpoczęła swoją działalność w Europie Centralnej w roku 2006. Od samego początku brytyjska spółka dostarczała na lokalny rynek nowoczesną, wysokiej jakości i dostosowaną do indywidualnych potrzeb powierzchnię biznesową, odpowiadającą na zapotrzebowanie i oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Obecnie doświadczony i profesjonalny zespół pracowników SEGRO w regionie Europy Centralnej obsługuje 60 klientów działających w różnorodnych sektorach gospodarki. Regionalne biura dewelopera mieszcząsię w Katowicach, Poznaniu, Pradze oraz Warszawie.

Portfolio SEGRO w Europie Centralnej składa się z ponad 575 000 m² powierzchni przemysłowej oraz magazynowej zrealizowanej w ramach 9 parków logistycznych usytuowanych w strategicznych lokaliza cjach biznesowych (Praga, Ostrawa, Gliwice, Łódź, Poznań, Stryków, Warszawa), w pobliżu najważniejszych węzłów komunikacyjnych oraz ośrodków transportowych takich jak porty czy lotniska. Ponadto, w 2008 roku brytyjska spółka oddała do użytku Tulipan House – nowoczesny biurowiec klasy A o powierzchni 18 000 m², zlokalizowany na warszawskim Mokotowie, który sprzedano firmie CommerzReal. W 2009 roku wyjątkowa i niepowtarzalna architektura budynku została doceniona w uznanym międzynarodowym konkursie Europe & Africa Property Awards, gdzie otrzymał prestiżową nagrodę Commercial Architecture.

Region Europy Centralnej jest jednym z najważniejszych i najszybciej rozwijających się rynków dystrybucyjnych. W SEGRO od 5 lat stale obserwujemy jego dynamiczny wzrost. Widzimy ogromny potencjał lokalnego rynku oraz związany z nim szereg możliwości dalszego rozwoju naszej firmy – mówi Magdalena Szulc, Dyrektor SEGRO na Europę Centralną. Głównymi elementami, które znacząco przyczyniły się do sukcesu naszej spółki w tej części Europy były: strategiczna lokalizacja naszych parkóww połączeniu z ich wysokim standardem technicznym oraz szybkość reakcji SEGRO na bieżące zmiany zachodzące na rynku. Jesteśmy bardzo dumni z naszych dotychczasowych osiągnięć i liczymyna to, że w kolejnych latach działalność SEGRO w regionie będzie rozwijała się jeszcze bardziej dynamicznie – dodaje Szulc.

SEGRO kreuje trendy na lokalnym rynku nieruchomości. Brytyjska spółka wprowadziła na rynek m.in. nowe produkty w postaci nowoczesnych obiektów typu small business units (SBU) i small box. Jako projekty biznesowe oferujące elastyczną powierzchnięz przeznaczeniem zarówno na biura, jak i małe magazyny oraz lekką produkcję small business units znajdują się zazwyczaj w ramach granic administracyjnych miast. W 2010 r. SEGRO rozpoczęło realizację swojej pierwszej polskiej inwestycji typu SBU, która powstaje w ramach parku logistycznego Tulipan Park Łódź. Small boxy to z kolei obiekty stricte magazynowe dedykowane klientom, którzy zainteresowani są wynajmem kilkuset m². Pierwszy w Polsce projekt typu small box zrealizowanyprzez brytyjskiego dewelopera powstanie w podwarszawskim Nadarzynie.

Jako firma społecznie odpowiedzialna, SEGRO od wielu lat czynnie angażuje się w różnego rodzaju działalność. W Polsce spółka wspierała już m.in. takie instytucje i organizacje jak np. Gminne Ognisko Dziecięco-Młodzieżowe „Tęcza”, mokotowski oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz Przychodnię Rehabilitacyjną w Strykowie. Ponadto w 2010 r. firma SEGRO zorganizowała piknik rodzinny, któremu towarzyszyła akcja charytatywna przeprowadzona na rzecz międzynarodowej organizacji ActionAid 2010 walczącej z biedą i ubóstwem najmłodszych na całym świecie. Całkowity dochód z pikniku w całości przeznaczony został na pomoc dzieciom ulicy ze stanu Pradesh w Indiach.

SEGRO

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.