Ekspansja Impela na rynku monitoringu GPS – Portal PR - 24PR
Ekspansja Impela na rynku monitoringu GPS

09.03.2011 Kategoria: MOTO. Autor: admin

Impel Monitoring, spółka z Grupy Impel zamierza zostać liderem rynku usług monitoringu GPS w kraju. Spółka planuje pozyskiwać do monitoringu kilka tysięcy nowych samochodów rocznie. Impel zaoferował najtańszy na rynku aktywny pakiet ochrony samochodu. Za jedyne 19,90 zł miesięcznego abonamentu każdy posiadacz czterech kółek może skorzystać z usługi Monitoringu GPS Nr 1, który dzięki zamontowanym w aucie czujnikom, umożliwi natychmiastowe wykrycie kradzieży lub włamania.

Klientom instytucjonalnym, takim jak: firmy transportowe i budowlane, wypożyczalnie samochodowe Impel Monitoring oferuje dodatkowo narzędzie do zarządzania flotą, służące do optymalizacji wykorzystania pojazdów poprzez  planowanie i kontrolę pracy zmotoryzowanych pracowników. Dzięki tej funkcjonalności koszty funkcjonowania przedsiębiorstwa, opartego na flocie można zmniejszyć nawet o 40 %.

Jednocześnie, wraz z początkiem marca Impel Monitoring zaoferował unikalną na polskim rynku usługę monitoringu ratunkowego, która w przypadku kolizji drogowej uruchamia przyjazd pomocy – pogotowia ratunkowego, policji, straży pożarnej. Ta funkcjonalność zapewnia także pomoc drogową w sytuacji awarii pojazdu oraz stały dostęp do zdalnej pomocy operatora bazy monitorowania.

Głównym kanałem sprzedaży usługi Monitoring GPS Nr 1 jest strona internetowa. W marcu wystartowała kampania promująca nową ofertę Impel Monitoring pod hasłem: „Włącz ochronę samochodu”.

„W dobie optymalizacji kosztów i permanentnych wzrostów cen paliwa system monitoringu GPS może być bardzo przydatny dla każdej firmy transportowej, czy handlowej. W firmach, w których samochody są podstawowym narzędziem pracy, a także najważniejszym elementem powstawania kosztów, korzyści z uruchomienia systemu monitoringu GPS to przede wszystkim: redukcja zużycia paliwa, oszczędności na kosztach komunikacji i ubezpieczeń oraz możliwość lepszego zarządzanie czasem pracy kierowcy. Nasze doświadczenia pokazują, że zainstalowanie systemu monitoringu pojazdóww firmach z kilkoma pojazdami, przynosi oszczędności sięgające od kilkuset, do nawet kilku tysięcy złotych na jednym pojeździe. Dzięki usłudze aktywnej ochrony zmniejsza się także ryzyko kradzieży auta. Najnowocześniejsza technologia, natychmiastowa interwencja pracowników bazy monitoringu oraz wsparcie grup interwencyjnych z całego kraju, pozwalają, zgodnie z naszymi szacunkami, przeciwdziałać 99 % kradzieży aut – powiedział Wojciech Kiestrzyń, wiceprezes Impel Security Polska.

Szczegółowy opis usług monitoringu GPS:

OCHRONA

Ochronny monitoring GPS to rozwiązanie dla wszystkich, którym zależy na aktywnej ochronie samochodu przed kradzieżą. System pozwala na natychmiastowe wykrycie kradzieży lub włamania do pojazdu, dzięki zamontowanym w pojeździe czujkom. Po przesłaniu sygnału alarmowego, wraz z określeniem precyzyjnej pozycji pojazdu, do Centrum Monitorowania Alarmu, uruchomione zostają procedury mające na celu odzyskanie skradzionego mienia. Informacja przekazywana jest do właściwych patroli grup interwencyjnych, jak również do właściwej dla miejsca zdarzenia jednostki policji. Monitorowanie sygnałów z nadajników oraz obsługę zdarzeń alarmowych z pojazdów prowadzą całodobowo operatorzy  stacji monitorowania alarmem. 

LOGISTYKA

Monitoring GPS jest narzędziem służącym do optymalizacji wykorzystania pojazdów poprzez  planowanie i kontrolę pracy zmotoryzowanych pracowników. System umożliwia sprawdzenie  lokalizacji pojazdu, jego prędkości, kierunku i trybu jazdy. Ponadto umożliwia analizę zużycia paliwa, autoryzację kierowców, rejestrację czasu ich pracy oraz kontrolę obszaru użytkowania pojazdu.

Zebrane parametry, dostępne są zarówno w czasie rzeczywistym, jak i w postaci raportów historycznych. Konfiguracja systemu pozwala na szybką identyfikację odstępstw od określonych założeń, a w konsekwencji sukcesywną eliminację niepożądanych zdarzeń. Odpowiednie ustawienia aplikacji pozwalają również przesyłać informacje o wystąpieniu zdefiniowanych zdarzeń w formie raportu SMS.

 MONITORING RATUNKOWY (ISR)

Działanie systemu ISR opiera się na systemie GPS oraz na czujnikach instalowanych w pojazdach, które automatycznie powiadamiają o wypadku lub kolizji. Zgłoszenie sytuacji awaryjnej realizowane jest samoczynnie po wyzwoleniu odpowiedniego sygnału z czujników reagujących na zmianę kątów położenia pojazdu lub na gwałtowne zatrzymanie pojazdu połączone z informacją o zderzeniu. W momencie wykrycia zdarzenia alarmowego urządzenie zamontowane w pojeździe automatycznie wysyła informację do stacji monitorowania alarmem wraz z podaniem lokalizacji pojazdu. Sygnał alarmowy jest natychmiast weryfikowany, a w przypadku jego potwierdzenia informacja o zdarzeniu przekazywana jest odpowiednim służbom ratunkowym, które podejmują stosowne do zdarzenia działania.

www.gpsnr1.impel.pl

Impel Monitoring jest spółką z Grupy Impel, w której 100 % udziałów posiada Impel Security Polska, jeden z największych w kraju podmiotów, świadczących usługi ochrony.

Impel Monitoring realizuje usługi projektowania i instalacji zabezpieczeń technicznych oraz monitoringu sygnałów z systemów alarmowych. Monitoruje sygnały z obiektów stałych (budynki) i ruchomych (pojazdy). Zapewnia montaż systemów alarmowych, serwis i konserwację sprzętu, a także wsparcie 1000 grup interwencyjnych na terenie całego kraju. W 2010 roku firma otrzymała m.in. certyfikat ukończenia i użyteczności systemu Monitoringu GPS NR1 w Długodystansowym Teście Flotowym przeprowadzonym przez Magazyn FLEET. Usługa Aktywna Ochrona została wyróżniona przez wydawnictwo Forum-Press nagrodą „Top Player Rynku Flotowego” w kategorii Innowacje technologiczne.

 Grupa Impel jest największą w Polsce grupą firm usługowych. Posiada 20-letnie doświadczenie we współpracy z wymagającymi klientami, których obsługuje w całym kraju poprzez sieć oddziałów. Impel zapewnia szerokie kompetencje optymalizujące obszary organizacji pracy, doboru technologii oraz zarządzania personelem. Grupa oferuje największą na rynku polskim liczbę usług dla biznesu  w następujących jednostkach biznesowych:

  • Obsługa nieruchomości: usługi porządkowo-czystościowe, techniczna obsługa nieruchomości.
  • Zapewnianie bezpieczeństwa: fizyczna ochrona mienia, monitoring i techniczne systemy zabezpieczeń, cash handling.
  • Dystrybucja: usługi kadrowo-płacowe, księgowe, praca tymczasowa, doradztwo personalne, usługi IT,  wynajem i serwis odzieży, pralnictwo, organizacja dostaw, catering.

Obsługuje ok. 4 tys. przedsiębiorstw na terenie całego kraju. Zarządza pracą ponad 40 tys. osób.

Grupa Impel posiada własną wielokanałową platformę komunikacji – Contact Center – stanowiącą centrum obsługi dostaw do klienta (obsługa reklamacji, informacje o usługach), która jest zintegrowana z systemem zarządzania SAP.

W filozofię działania Grupy Impel wpisane jest wspieranie przedsięwzięć społecznych, kulturalnych i sportowych oraz troska o osoby potrzebujące pomocy. Impel jest sponsorem tytularnym siatkarek Impel Gwardii Wrocław, które występują w PlusLidze Kobiet. Wraz z fundacją „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” i zespołem lekarskim Akademii Medycznej we Wrocławiu wspiera budowę nowej siedziby Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej – „Przylądek Nadziei”.

Biuro Komunikacji Grupy Impel

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.