Hiper-kolor, czyli najmodniejsze kolory 2011 – Portal PR - 24PR
Hiper-kolor, czyli najmodniejsze kolory 2011

25.03.2011 Kategoria: Moda. Autor: admin

Ma być krzykliwie i odważnie. Wiosenna moda dyktuje nowe reguły stylizacji. Rządzą jaskrawe cytrusy, w szczególności oranż, intensywna czerwień maku, róże i niebieskości. Wiosna wita szaleństwem kolorów i zaprasza do eksperymentowania z łączeniem kontrastowych barw.

 Kolorowe neony

W tym roku projektanci pozwalają nam na zabawę kolorem. W wiosenno-letnich kolekcjach przeważają proste fasony, hołdujące klasyce, pozbawione falban, koronek i żabotów. Minimalizm wzbogacony jest o nasyconą paletę barw. Królują tak zwane neony, czyli gama kolorów świecących i bardzo intensywnych. Na ich czele stoi pomarańcz i wszelkie żółcienie. Tuż za nimi plasuje się róż i fiolet, na podium znajdziemy też nieśmiertelną czerwień i ciemniejsze beże.

Egzotyczny pomarańczowy najchętniej zestawiany jest z niebieskościami. Taki duet znakomicie prezentuje się u Dolce&Gabbany. Śmiałe połączenie barw świetnie ożywi każdą kreację. – Kolor smacznego cytrusa możemy zestawić z kobaltem, tworząc strój oryginalny i wpisujący się w najnowsze trendy. Kontrast i nietypowość połączenia przypominają modę na awangardę rodem z lat 60. – mówi Dorota Sikorska, stylistka marki Every Nature. Natomiast różne odcienie fioletu z powodzeniem noszone są  z delikatnym różem. Wbrew pozorom taka para nie jest ani zbyt różowa, ani nadmiernie słodka. Przeciwnie. Daje efektywne połączenie wyrazistych kolorów. Pięknie kontrastować będzie na przykład sukienka lub koszula w pudrowym różu z granatową lub czarną marynarką. Ta ostatnia nigdy nie wyjdzie z mody. Wprowadzona do damskiej garderoby przez Coco Chanel sprawdza się niemal w każdej stylizacji.

 Klasyczne duety

Zmysłowa czerwień i tajemnicza czerń – małżeństwo z rozsądku, czy związek kolorów wiecznie żywy? – To zdecydowanie dwie najmodniejsze barwy silnie zaznaczające swoją obecność w każdym sezonie, które chyba nigdy się nie znudzą. Stosowane są w komponowaniu kreacji zarówno ze względu na wysublimowaną elegancję, jak i pewną ekstrawagancję. Czerwone spodnie i czarna koszula ozdobiona paskiem w krwistym kolorze, do tego szpilki z czerwoną podeszwą niczym od Louboutin – to gotowa stylizacja na wieczorne wyjście – informuje stylistka marki Every Nature.

Nie można również zapomnieć o trendzie czarno-białym. W świecie fashion jest uniwersalny i ponadczasowy, podobnie jak łączenie kolorów: czarnego i beżowego. – Jednak takie zestawienia wbrew pozorom nie należą do najłatwiejszych w zastosowaniu. Kolory na pozór łatwe do połączenia często wymagają dużej subtelności – dodaje stylistka. Łączenie bieli z czernią nie ma tylko charakteru uniformu. Wprowadza pewien porządek w ubiorze przez swój minimalizm i prostotę. Ten szykowne kolorystyczne mixy od dawna są największymi ulubieńcami niemal wszystkich kreatorów mody.

Więcej o kolorowej modzie na http://sklep.everynature.pl/

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.