Jak zaoszczędzić kupując mieszkanie? – Portal PR - 24PR
Jak zaoszczędzić kupując mieszkanie?

09.03.2011 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI. Autor: admin

Wraz z pojawianiem się kolejnych serwisów zakupów grupowych rośnie ich popularność wśród internautów. Jak wynika z raportu PBI opublikowanego w tym roku zasięg serwisów ciągle rośnie – we wrześniu zeszłego roku na strony serwisów zakupów grupowych zaglądało 8% internautów, w listopadzie ub. r. było to już blisko 18% wszystkich internautów, to prawie 3,2 miliona osób. Możliwość uzyskania zniżek do restauracji, fryzjera czy hotelu jest bardzo zachęcająca i powszechnie znana, jednak mało osób wie, że możliwe jest również grupowanie się ludzi w celu zakupu mieszkania.

Na czym polega grupowy zakup mieszkań?

Ceny nieruchomości w Warszawie są najwyższe w Polsce. Wielu osób wciąż nie stać na zakup wymarzonego M., dlatego wychodząc na przeciw marzeniom tysięcy osób o zakupie własnego mieszkania uruchomiony został portal GrupaDom.pl umożliwiający grupowanie się ludzi w celu uzyskania znacznie większych zniżek u deweloperów. Platforma buduje całą społeczność ludzi szukających właściwej dla siebie oferty, pozwala na wymianę doświadczeń, wątpliwości oraz opinii związanych z poszukiwaniami domu czy mieszkania. Grupowy zakup mieszkań polega na zebraniu się minimum pięcioosobowej grupy zainteresowanej zakupem mieszkań w danej inwestycji znajdującej się w ofercie portalu.

Portal GrupaDom.pl ma przede wszystkim umożliwić tańszy zakup mieszkania wszystkim tym osobom, które do tej pory nie miały takiej możliwości. Kupując mieszkanie trzeba sprawdzić dewelopera, osiedle, okolicę i wynegocjować jak najlepszą cenę. Łatwiej działać w grupie – mówi Kamil Bargiel z portalu GrupaDom.pl. Chcemy stworzyć społeczność ludzi, która będzie miała możliwość wymiany swoich poglądów oraz otrzymania porad w razie potrzeby. Bieżący dostęp do najświeższych informacji z rynku pozwoli im negocjować korzystne upusty cenowe oraz kredyty preferencyjne – dodaje.

Obecnie do 21 marca br. na portalu zbierane są zapisy na różne osiedla położone na terenie Warszawy. Po tym terminie wybrane zostaną największe grupy w imieniu, których portal będzie negocjował z deweloperami atrakcyjne zniżki.

Jakie korzyści niesie ze sobą grupowy zakup?

Z badań PBI wynika, że najważniejszym czynnikiem decydującym o atrakcyjności dealu przy zakupie grupowym jest jest kwota lub procent udzielonej zniżki. Tworzenie się grup osób szukających wymarzonych „czterech kątów” umożliwia przede wszystkim zakup prosto od dewelopera na dużo korzystniejszych warunkach oraz po niższej cenie. W grupie uzyskanie realnych zniżek staje się możliwe, gdyż siła przetargowa jest silniejsza niż w przypadku indywidualnych rozmów. Na portalu GrupaDom.pl zniżki na konkretne mieszkania w popularnych metrażach kształtują się na poziomie od 5% do prawie 14%! Zaoszczędzone pieniądze kupujący mogą przeznaczyć na zakup mebli do kuchni lub salonu.

Portal to także baza informacji o deweloperach i aktualnych ofertach promocyjnych. Wszyscy zainteresowani zakładając bezpłatne konto mają możliwość zasubskrybowania newslettera i otrzymywania jako pierwsi informacji o aktualnych i najciekawszych promocjach z rynku. Grupowe zakupy mieszkań to także szansa na zdobycie kredytu na korzystniejszych warunkach oraz możliwość współpracy na atrakcyjnych warunkach cenowych z biurami projektowymi wykończającymi mieszkania.

Portal GrupaDom.pl to narzędzie, które ma za zadanie ułatwiać ten kontakt prowadząc do zawierania udanych transakcji.

 W jaki sposób zostać grupowiczem?

Uczestnikiem platformy może zostać każdy, kto szuka dla siebie mieszkania i planuje kupić je po atrakcyjnej cenie. Wystarczy zarejestrować się na stronie www.grupadom.pl. W ten sposób każdy członek społeczności ma możliwość śledzenia ofert pojawiających się na portalu i wyboru tej najciekawszej.

 Agencja JUSTA PR

 GrupaDom.pl to pierwszy serwis społecznościowy umożliwiający kupienie wymarzonego mieszkania po znacznie niższych cenach. To mało popularny jak dotąd na polskim rynku model biznesowy pozwalający realnie negocjować stawki cenowe z deweloperami przez klientów indywidualnych Dzięki nowatorskiej metodzie polegającej na grupowaniu się ludzi zakup długo oczekiwanego własnego M. prosto od deweloperów na korzystnych warunkach staje się możliwy. Portal GrupaDom.pl umożliwia grupowiczom  wymianę doświadczeń, poglądów oraz opinii na temat poszukiwania własnego mieszkania czy domu.

www.grupadom.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.