Lokalizatory BLOW prześlą na twoją komórkę lokalizację bliskiej osoby, psa i pojazdu – Portal PR - 24PR
Lokalizatory BLOW prześlą na twoją komórkę lokalizację bliskiej osoby, psa i pojazdu

24.03.2011 Kategoria: Technologie. Autor: admin

BLOW, producent zaawansowanych samochodowych urządzeń multimedialnych, wprowadził na polski rynek  lokalizatory – urządzenia do lokalizacji osób, zwierząt i pojazdów. Urządzenie wielkości pilota do garażu, wyposażone w odbiornik GPS i moduł komunikacji GSM, pozwala w każdej chwili określić pozycję użytkownika. W ofercie dostępne są dwa modele: BLOW CCTR-612 oraz BLOW CCTR-620.

Lokalizatory, dzięki niewielkim rozmiarom, rozbudowanej funkcjonalności i atrakcyjnej cenie, świetnie sprawdzają się w codziennym życiu. Przy codziennym użytkowaniu urządzenia mogą być wykorzystywane do odnajdywania osób starszych z zaburzeniami pamięci, zaginionych dzieci, zwierząt domowych, pojazdów, itp. Powiadamianie może być uruchomione zarówno przez osobę posiadająca lokalizator jak i użytkownika uprawnionego do komunikacji. Urządzenie pozwala zdefiniować do pięciu telefonów alarmowych, na które wysyłana jest komunikacja w sytuacji  kryzysowej. W razie wypadku właściciel lokalizatora może wcisnąć przycisk SOS, co spowoduje wysłanie wiadomości tekstowej o niebezpieczeństwie na maksymalnie 3 wcześniej zdefiniowane numery telefonów, a następnie podjęta zostanie cykliczna próba dodzwonienia się na pozostałe dwa zdefiniowane telefony alarmowe. Lokalizator pełni też funkcję prostego telefonu komórkowego, umożliwiającego  połączenie się z dwoma zdefiniowanymi uprzednio numerami komórkowymi poprzez wciśnięcie przycisków obudowy.   

W przypadku zgubienia się osoby lub zwierzęcia, która nie jest w stanie samodzielnie wezwać pomocy, można ze zdefiniowanego uprzednio telefonu wysłać żądanie podania pozycji w postaci koordynatów i linku akceptowanego przez cyfrowe mapy, np. Google Maps. Możliwe jest śledzenie ruchu zaginionego poprzez otrzymywanie kolejnych komunikatów w zdefiniowanych interwałach czasowych. Pomocna w odnalezieniu osoby z lokalizatorem może być także funkcja odsłuchu otoczenia przez mikrofon z urządzenia.

Do monitoringu pojazdów, rowerów czy łodzi z pewnością przydatne będą funkcje alarmu po wykryciu ruchu urządzenia. W przypadku wykrycia ruchu przez lokalizator lub po przekroczeniu przez niego zdefiniowanej strefy, urządzenie wyśle alarmowy SMS. Istnieje też możliwość zdefiniowania maksymalnej prędkości, z jaką może poruszać się urządzenie, po przekroczeniu której zostanie wysłany komunikat alarmowy.

Urządzenie może wysyłać komunikaty w formie wiadomości tekstowych lub dane za pomocą GPRS.

Lokalizatory  BLOW dostępne są w sprzedaży odpowiednio w cenie:

BLOW CCTR-612 – 686 zł

BLOW CCTR-620 – 444 zł

Urządzenia objęte są 2 letnią gwarancją.

BLOW 

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.