Oto człowiek. Konsorcjum Człowiek! – Portal PR - 24PR
Oto człowiek. Konsorcjum Człowiek!

03.03.2011 Kategoria: Agencje PR. Autor: admin

Konsorcjum Człowiek powstało w grudniu 2010 r. w Opolu i prowadzi swą działalność na terenie całego kraju świadcząc usługi z zakresu doradztwa oraz szkoleń dla małych i średnich przedsiębiorstw. Konsorcjum Człowiek zrzesza w swych szeregach 9 firm z województwa opolskiego, specjalizujących się w zakresie consultingu, doradztwa, szkoleń, coachingu oraz kursów i szkoleń podatkowych, finansowych i księgowych. Jest to pierwszy w Polsce tego typu klaster, w skład której wchodzą jedynie podmioty specjalizujące się w tym obszarze.

Od marca 2011 r. wsparcia dla Konsorcjum Człowiek w zakresie public relations udzieliła agencja Benefit Media Communications. Agencja zajmować się będzie przede wszystkim relacjami z mediami w imieniu konsorcjum, doradztwem w zakresie aktywnej komunikacji z rynkiem, prowadzeniem zewnętrznego biura prasowego oraz wzmacnianiem marki konsorcjum w Internecie. 

Komplementarność usług i outsourcingowy model współpracy to podstawowe atuty Konsorcjum Człowiek. W przypadku poszukiwań firmy doradczej z doświadczeniem, pewne jest odnalezienie jej pośród członków konsorcjum, którzy świadczą komplementarne usługi. Wzajemne współdziałanie i doświadczenie merytoryczne oraz praktyczne, pozwalają członkom konsorcjum stać się bardziej konkurencyjnymi. Konsorcjum świadczy usługi na terenie całego kraju, co daje szanse firmom z innych województw, na odnalezienie dobrego i konkurencyjnego doradcy. Członkowie konsorcjum to specjaliści z dziedziny HR, eksperci ds. sprzedaży, menadżerowie, psycholodzy, psychoterapeuci.

Do podstawowych produktów i usług oferowanych przez Konsorcjum Człowiek należą: warsztaty sprzedażowe, warsztaty zarządzania, szkolenia językowe, specjalistyczne szkolenia IT, szkolenia dla osób niepełnosprawnych, doradztwo i pośrednictwo zawodowe, coaching indywidualny i grupowy oraz obsługa projektów unijnych. Każdy z członków konsorcjum jest ekspertem w swojej dziedzinie, dlatego z pełnym zaufaniem można zgłosić się do niego po pomoc w rozwoju swojej firmy. Osobą reprezentującą grupę jest, w zależności od tematu przedstawiciel poszczególnej firmy.

„Pomysł stworzenia konsorcjum stanowił dla nas pewnego rodzaju wyzwanie, a jednocześnie pozwolił na zrealizowanie pewnych ambicji, by w grupie fachowców, którzy przez wiele lat pracowali na sukces swoich przedsięwzięć, pomagać tym, którzy dopiero zaczynają swój biznes, lub chcą skutecznie rozwijać firmę. Często właściciele przedsiębiorstw dość późno zdają sobie sprawę z tego, że w ich przedsiębiorstwach tkwi naprawdę duży potencjał, jednak nie mogą znaleźć sposobu , by go pobudzić. Wtedy zgłaszają się do nas. Wspólnie po naradach i spotkaniach z ekspertami zaczynamy działać. Świadczymy nie tylko komplementarne usługi z zakresu prowadzenia biznesu czy szkoleń, ale również udzielamy wsparcia zarówno z punktu widzenia fachowców oraz jako ludzie, którzy kiedyś też zaczynali od pomysłu i wielkich planów. W końcu każdy z nas zaczynając swój biznes, wierzy, że to właśnie jest jego droga do sukcesu.” – mówi Mariusz Lang, pomysłodawca Konsorcjum Człowiek, jeden z właścicieli firm wchodzących w skład konsorcjum.

Tereny Opolszczyzny stanowią obecnie dobry punkt wyjściowy, jako podłoże dla wciąż rozwijającego się w Polsce biznesu. Atrakcyjne położenie na trasie ważnych linii komunikacyjnych łączących Polskę z Niemcami, Francją, Ukrainą czy Republiką Czeską, rozbudowana sieć kolejowa, atrakcyjne tereny inwestycyjne w podstrefach Specjalnych Stref Ekonomicznych w Nysie, Skarbimierzu, Opolu, Namysłowie czy Kluczborku to zdecydowanie atuty, stanowiące o rosnącym zainteresowaniu tym rejonem wśród inwestorów zarówno polskich, jak też zagranicznych. Konsorcjum zdecydowanie postanowiło wykorzystać ten fakt. Jednak zakres działania Konsorcjum nie skupia się jedynie na terenie Opolszczyzny i jest skierowany do firm z całego kraju.

„Olbrzymią zaletą działania Konsorcjum jest wzajemne zaufanie i bardzo dobrze zorganizowany system współpracy wszystkich Członków. Dlatego też, obecnie członkowie Konsorcjum nie planują poszerzać swojej działalności o specjalistów z kolejnych dziedzin. Na podstawie dotychczasowych doświadczeń wiemy, jak wiele czasu wymaga zorganizowanie grupy świetnie dopasowanych specjalistów, którzy będą wspólnie tworzyć jedną organizację nastawioną na ten sam cel. Najważniejsze jest dla nas zadowolenie Klienta oraz najwyższa jakość świadczonych usług.”  – dodaje Mariusz Lang.

Swoją działalność Konsorcjum opiera na wieloletnim doświadczeniu i prowadzonych obserwacjach, z których wynika, że obecnie w Polsce widoczny jest rosnący trend na zatrudnianie zewnętrznych doradców, w zakresie prowadzenia innowacyjnej działalności gospodarczej. Rozwój firm sektora małych i średnich przedsiębiorstw ma głębokie powiązanie z rozwojem pracowników tych firm, którzy po wartościowych szkoleniach wiedzą, jak najlepiej wykorzystać swój potencjał, przy okazji obniżając tym samym koszty pracodawcy, który nie ponosi kosztów utraconych możliwości przez nieefektywnych pracowników. Dlatego ofertę konsorcjum stanowią komplementarne usługi i produkty, które w całości stanowią olbrzymią pomoc w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej. W większości rozwiązanie te oparte są na sprawdzonych innowacyjnych programach autorskich członków Konsorcjum Człowiek.

Działalność Konsorcjum jest skierowana szczególnie do firm sektora małych i średnich przedsiębiorstw oraz korporacji, instytucji i urzędów, mających siedzibę na terenie całego kraju.

Konsorcjum Człowiek jest członkiem Opolskiej Izby Gospodarczej, która jest instytucją wspierającą działalność firm oraz rozwój gospodarczy regionu opolskiego. Członkami Konsorcjum są : SD! Strategical Developments Sp. z o.o., Biuro Doradcze DOBRY PROJEKT, EMM Consulting, POLIGLOTUS – Centrum Języków Obcych i Edukacji, AD Training, HR LANG Sp. J., HABILIS Sp. z o.o. – Centrum Szkoleń, HARISPAL – Ośrodek Szkolenia Spawaczy oraz Mobilnasala.pl – Doradztwo i Szkolenia.

„Bo najważniejszy jest człowiek …”

www.konsorcjumczlowiek.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.