San Markos wspiera Fundację Centrum Praw Kobiet – Portal PR - 24PR
San Markos wspiera Fundację Centrum Praw Kobiet

01.03.2011 Kategoria: Kampania. Autor: admin

San Markos przygotowała kampanię społeczną dla Fundacji Centrum Praw Kobiet. Celem kampanii jest zachęcenie podatników do wsparcia 1 procentem podatku działalności Centrum Praw Kobiet, które pomaga ofiarom przemocy w rodzinie. Przygotowany przez San Markos spot radiowy pt. „Przyśpiewka” odwołuje się do faktu, że zjawisko przemocy wobec kobiet stanowi w Polsce poważny problem społeczny, któremu należy się zdecydowanie przeciwstawić.

Kampania zwraca uwagę na fakt, że kobiety często przyjmują na siebie rolę ofiary, a nawet próbują usprawiedliwiać sprawcę, a bicie za społecznym przyzwoleniem wpisuje się w lokalną tradycję. Stylizacja spotu na przyśpiewkę ludową oraz lekka taneczna forma utworu stanowią brutalny kontrast w stosunku do wagi przedstawionego problemu. Kampania społeczna zrealizowana przez agencję San Markos dla Fundacji Centrum Praw Kobiet została przygotowana non profit.

Agencja: San Markos 

Klient: Fundacja Centrum Praw Kobiet

Produkt: kampania 1%

Tytuł: PRZYŚPIEWKA

Dyrektor kreatywny: Tomasz Chojnacki, Johan H. Ohlson

Copywriter: Marcin Królicki, Tomasz Chojnacki

Art director: Krzysztof Podbielski

Producent agencyjny: Milena Lenarczyk

Dom produkcyjny: Studio Zet

Realizator: Sławek Janowski

Aranżer: Bartek Tełewiak

Wykonawca: Dorota Chotecka

Fundacja Centrum Praw Kobiet jest organizacją, której misją jest działanie na rzecz równego statusu kobiet i mężczyzn w życiu publicznym oraz w rodzinnnym. W swojej pracy kieruje się przekonaniem, że prawa kobiet są niezbywalną, integralną i niepodzielną częścią fundamentalnych praw człowieka i podstawowych wolności, a przemoc wobec kobiet niezależnie od tego czy sprawcą jest osoba prywatna, grupa społeczna czy państwo, stanowi naruszanie praw człowieka. Fundacja działa na terenie Warszawy, Wrocławia, Łodzi, Gdańska i Grójca. Rocznie pomaga kilku tysiącom kobiet i ich dzieciom. Świadczy pomoc prawną, psychologiczną, socjalną oraz prowadzi ośrodek wsparcia dla kobiet z dziećmi.

SAN MARKOS (www.sanmarkos.pl)

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.