SGI Baltis inwestuje w Poznaniu – Portal PR - 24PR
SGI Baltis inwestuje w Poznaniu

03.03.2011 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI. Autor: admin

Przy ul. Zawady w Poznaniu, w niedalekiej odległości od Jez. Maltańskiego, powstanie kameralne osiedle, złożone z dwóch 5-piętrowych budynków. Do dyspozycji mieszkańców oddanych zostanie 216 nowoczesnych mieszkań o zróżnicowanej wielkości od 45 do 90 mkw oraz taka sama liczba miejsc parkingowych zlokalizowanych w podziemnych kondygnacjach oraz na terenie osiedla. Dla mieszkańców przewidziano także piwniczki lokatorskie.

Osiedle wyróżniać będzie połączenie eleganckiej, ponadczasowej formy architektonicznej z nowoczesnymi elementami ze stali oraz szkła. Zewnętrzna elewacja budynków utrzymana będzie w odcieniach beżu i szarości. Wszystkie mieszkania wyposażone zostaną w drewniane okna o podwyższonej izolacyjności akustycznej oraz wysokiej klasy antywłamaniowe drzwi. Balkony i tarasy wyłożone zostaną płytami gresowymi.

Klatki schodowe wewnątrz budynków zostały zaprojektowane z uwzględnieniem najdrobniejszych szczegółów, takich jak subtelne oświetlenie, ciepła kolorystyka ścian oraz eleganckie płytki gresowe. W każdym budynku znajdą się po dwie klatki schodowe, które połączą cichobieżne windy inwestycja zgodnie z najwyższymi standardami budowlanymi będzie w pełni przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Autorem koncepcji projektu jest Autorska Pracownia Architektoniczna Hanny i Marka Bieńkowskich z Poznania.

W wewnętrznych arteriach osiedla powstanie otoczony zielenią teren wypoczynkowy w tym m.in. plac zabaw oraz ławki rekreacyjne dla spacerowiczów. W niedalekiej odległości od osiedla znajdują się m.in. przedszkole, gimnazjum, szkoła muzyczna, biblioteka oraz liczne lokale usługowe i sklepy (m.in. Galerie Malta, Plaza i Pestka).

„Zawady to perspektywiczna część Poznania, której wielkim atutem jest atrakcyjna lokalizacja. Bliskość centrum miasta oraz terenów rekreacyjnych, w tym Jez. Maltańskiego, zapewniają mieszkańcom tej dzielnicy zarówno komfort dojazdu do pracy, jak i spędzania czasu wolnego z rodziną czy przyjaciółmi. To niewątpliwe zalety naszej poznańskiej inwestycji” – mówi Grzegorz Kawecki, Wiceprezes SGI Baltis. „Projekt osiedla uwzględnia ponadto zmieniające się oczekiwania klientów, co do kubatury i rozkładu mieszkań, a w połączeniu z atrakcyjną ceną, będzie bez wątpienia jedną z ciekawszych propozycji mieszkaniowych w Poznaniu w tym roku” – dodaje.

Osiedle usytuowane jest w sąsiedztwie spokojnej rzeczki Cybina – dopływu Warty – oraz rozległych terenów zielonych. Możliwość wypoczynku na świeżym powietrzu zapewniają zlokalizowane w niedalekiej odległości parki, m.in. Cytadela, nad Wartą i Tysiąclecia. Aktywni Poznaniacy będą zaś mogli skorzystać z pobliskich kortów tenisowych, pływalni, hali sportowej lub znajdującego się nieopodal pola golfowego. Dodatkową atrakcją jest bliskość Ostrowa Tumskiego, jedynej wyspie na Warcie w granicach administracyjnych Poznania.

SGI Baltis

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.