Siemens uruchamia akcję „Energia jest w nas” – Portal PR - 24PR
Siemens uruchamia akcję „Energia jest w nas”

16.03.2011 Kategoria: Ekologia, Strony www. Autor: admin

Filozofia marki Siemens opiera się na promowaniu innowacyjnych rozwiązań umożliwiających trwałe obniżanie zużycia energii. Dlatego w tym roku lider rynku AGD ponownie wesprze kampanię „Godzina dla Ziemi” organizacji WWF Poland. W związku z imprezą WWF, Siemens zainicjuje specjalną akcję towarzyszącą o nazwie „Energia jest w nas”, która pokaże użytkownikom pozytywne skutki ich zaangażowania w oszczędzanie energii.

Siemens nie od dziś jest liderem rynku w zakresie supernowoczesnych urządzeń dla domu, które zużywają wyjątkowo niewielką ilość energii. Wystarczy wspomnieć o innowacyjnej suszarce do ubrań, która dzięki nowoczesnej pompie ciepła uzyskuje rewolucyjną efektywność energetyczną (aż o 50% mniej w stosunku do klasy A!), czy też o zmywarce ecoStar2, która do umycia 13 kompletów naczyń potrzebuje zaledwie 0,73 kWh prądu (najbardziej wydajne urządzenie na rynku). Decyzja o wsparciu akcji WWF była więc naturalną konsekwencją filozofii firmy, zwłaszcza że w polskich gospodarstwach domowych wciąż istnieje olbrzymi potencjał oszczędności prądu (według danych WWF wynosi on 40%).

Motto tegorocznej edycji kampanii WWF brzmi „Godzina dla Ziemi. Spraw by trwała dłużej. Zgaś światło w sobotę, 26 marca o godz. 20.30 i pomyśl o tym, jak pomagać Ziemi na co dzień.” W ramach swojego zaangażowania w akcję marka Siemens uruchomi specjalną witrynę internetową, której celem będzie zachęcenie użytkowników do oszczędzania energii. Po wejściu na stronę www.energiajestwnas.pl internauci będą mogli symbolicznie zgasić światło oraz zobaczyć, ile energii można zaoszczędzić zmieniając stare, energochłonne urządzenia AGD na nowe, energooszczędne marki Siemens. Dodatkowo użytkownicy będą mieli możliwość zaproszenia do udziału w akcji znajomych, korzystając z serwisów społecznościowych (Facebook, Twitter) lub podając ich adresy mailowe.

 Największa niespodzianka czeka jednak na końcu – na ostatniej stronie aplikacji będzie można prześledzić, jak zareagowali odbiorcy zaproszenia oraz wszyscy uczestnicy akcji. Siatka powiązań naniesiona na mapę świata pokaże internautom, że nawet niewielkie zaangażowanie tysięcy ludzi może wiele zmienić. Ponadto będą oni mogli zobaczyć, ile energii w skali globalnej udało się zaoszczędzić poprzez symboliczny udział w tej akcji.

www.siemens-home.pl, www.energiajestwnas.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.