Škoda prezentuje w Genewie swój nowy model koncepcyjny – Portal PR - 24PR
Škoda prezentuje w Genewie swój nowy model koncepcyjny

03.03.2011 Kategoria: MOTO. Autor: admin

Podczas trwającego Geneva Motor Show, Škoda Auto prezentuje pojazd koncepcyjny, który jest wyznacznikiem zupełnie nowej koncepcji stylistycznej – VisionD. Symbolizuje ona kierunek, w którym czeski producent zamierza podążać w najbliższym czasie. Świeżość, precyzja i jakość – to główne cechy modelu.

 

Najnowszy pojazd koncepcyjny marki ma wyraźnie zdefiniowane kształty. Już na pierwszy rzut oka widoczna jest wysoka dbałość o szczegóły. Nie sposób nie dostrzec też nowego logo, które ma teraz nowy kolor i bardziej wyrazisty charakter.

Typowe dla marki Škoda elementy stylistyczne zyskały odświeżony, nowoczesny wygląd. Duży rozstaw osi i krótkie zwisy zapewniają samochodowi taką konstrukcję, przy której możliwa jest ponadprzeciętna przestronność wnętrza, a w połączeniu z dynamiczną linią dachu sprawiają, że pojazd wygląda bardzo atrakcyjnie.

Płynne połączenie dachu z pokrywą bagażnika podkreśla wyrafinowany wygląd auta i jego niezwykłą funkcjonalność. Wysoka przydatność w codziennym użytkowaniu oraz wyrazisty design wnętrza to typowe dla marki cechy. Teraz zostały zinterpretowane na nowo i w pojeździe koncepcyjnym prezentują się w nowocześniejszej formie. Osłona chłodnicy z dyskretnym, błyszczącym wykończeniem, przypomina napięte struny harfy i symbolizuje nową estetykę czeskiego producenta.

Logo przecinające poziomą linię maski, symbolizuje zupełnie nową wartość. Zostało ono umieszczone na samym środku samochodu – z tego punktu wyprowadzone zostały wszystkie kontury auta.

Na kanale YouTube Škody dostępny jest film video, w którym główny projektant marki, Jozef Kabaň, opowiada o zmianach dotyczących designu.

 

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.