Casio Tryx nagrodzony przez TIPA – Portal PR - 24PR
Casio Tryx nagrodzony przez TIPA

28.04.2011 Kategoria: Fotografia. Autor: admin

The Technical Image Press Association (TIPA) po raz kolejny przyznało prestiżowe nagrody dla najlepszych technologii i produktów branży fotograficznej. Wśród wyróżnionych modeli znalazł się aparat Casio Tryx. Nowy Exilim zwyciężył w kategorii: „innowacyjny design”.

TIPA to niezależne stowarzyszenie zrzeszające 30 branżowych magazynów, pochodzących z 13 krajów. Każdego roku redakcje głosują na najlepsze produkty minionych 12 miesięcy. Głosujący biorą pod uwagę różnorodne kryteria, w tym m.in.: innowacyjność, wykorzystane technologie, design, ergonomię, komfort czy stosunek ceny do wydajności.

W tym roku uznanie członków jury zdobył aparat Casio Exilim TRYX (EX-TR100), który doceniono za jego innowacyjny design i funkcjonalność. Model ten oparto na trzech modułach: obrotowego ekranu, ramki i optyki. Wszystkie elementy połączono ruchomymi łożyskami, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie dużej ilości konfiguracji jego położenia. Ramka np. może pełnić funkcję podstawy, bądź zaczepu umożliwiającego zawieszenie aparatu na gałęzi drzewa.

Casio Tryx wyposażono w matrycę typu BSI CMOS o rozdzielczości 12,1 megapikseli i 3 calowy dotykowy ekran LCD.  Aparat posiada szereg funkcji: m.in. HDR Art., tryb panoramy czy też wyzwalacz migawki sprzężony z czujnikiem ruchu.

Casio Exilim

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.