Centrum dystrybucyjne dla TJX Europe we Wrocławiu – Portal PR - 24PR
Centrum dystrybucyjne dla TJX Europe we Wrocławiu

12.04.2011 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI. Autor: admin

Goodman i Alpha Industrial wybudują we Wrocławiu centrum dystrybucyjne o powierzchni 26,900 m2 dla TJX Europe, sprzedawcy markowych ubrań, akcesoriów oraz artykułów gospodarstwa domowego po cenach do 60% niższych od zalecanej ceny detalicznej. Umowa najmu została podpisana na 10 lat. Budowa rozpoczęła się w kwietniu, a przekazanie centrum dystrybucyjnego TJX Europe planowane jest na listopad tego roku. Wartość inwestycji szacowana jest na ponad 80 mln PLN (21 mln EUR). Firma SBH, doradca ds. nieruchomości, będzie współpracował z TJX Europe przy realizacji tego projektu.

– Magazyn dla TJX Europe będzie naszym drugim projektem we Wrocławiu – mówi Błażej Ciesielczak, Dyrektor Zarządzający Goodman Poland. – Wrocław, ze względu na szybko rozwijającą się infrastrukturę transportową i rosnącą liczbę firm działających w takich sektorach jak elektroniczny, chemiczny, spożywczy, farmaceutyczny, kosmetyczny czy motoryzacyjny, stał się znakomitą lokalizacją dla firm zajmujących się dystrybucją w Polsce i zagranicą. Wierząc w potencjał rozwoju Wrocławia zdecydowaliśmy się na zakup kolejnych 4 ha działki, na której będziemy mogli wybudować kolejne 19,000 m2 powierzchni magazynowej – dodał Ciesielczak.

 

Po wybudowaniu nowoczesnego centrum dystrybucyjnego o powierzchni 27,000 m2 dla TJX Europe w niemieckim Bergheim, Alpha Industrial zacieśnia współpracę z wiodącym sprzedawcą markowych ubrań, akcesoriów oraz artykułów gospodarstwa domowego po obniżonych cenach.

– Współpracę z TJX Europe rozpoczęliśmy w 2009 roku. Doświadczenia, które zdobyliśmy podczas realizacji zakończonego sukcesem projektu w Bergheim, pozwoliły nam wypracować wartościowe partnerstwo oparte na wzajemnym zaufaniu – mówi Jörg Schröder, Partner Zarządzający Alpha Industrial. Cieszymy się, że we współpracy z Goodman, który posiada bogate doświadczenie na polskim rynku nieruchomości magazynowych, będziemy mogli wybudować drugi, przyjazny środowisku magazyn typu build-to-suit dla jednego z wiodących światowych sprzedawców, wkraczającego na polski rynek – dodał Schröder.

Na mocy 10-letniej umowy TJX Europe wynajmie 25,500 m2 powierzchni magazynowej i 1,400 m2 powierzchni biurowej. Nowy magazyn powstanie w północno-wschodniej części Wrocławia, w pobliżu wybudowanego przez Goodman w 2008 roku magazynu dla spółki Whirlpool o powierzchni 25,700 m2.

Goodman w Polsce

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.