LATTE na ubraniu – Portal PR - 24PR
LATTE na ubraniu

12.04.2011 Kategoria: Moda. Autor: admin

Kolor wszechświata i spalonej słońcem ziemi. Ma wiele odcieni począwszy od złamanej bieli, szampańskiego brązu i écru, po barwę piasku pustyni i wielbłądzi beż. Choć popularny camel był hitem minionego sezonu, jego delikatniejszy brat króluje również w wiosenno-letnich kolekcjach. To pewne. Kolor beżowy dyktuje modę zarówno w wersji total look, jak i w wyrazistych dodatkach.

Magiczny trend

Ostatnie badania naukowców wskazują, że wszechświat migocący rozsianymi światełkami gwiazd i pomarańczowym blaskiem słońc, ma swoją własną barwę. To tak zwane kosmiczne latte, które jest jednym z odcieni beżu (Daily Telegraph, 2009). Właśnie taki kolor rządzi dzisiaj w modzie.
Jest wszechobecny i wszechstronny. Beżowy to jedna z najbardziej neutralnych barw należącado klasycznej gamy wraz z czernią, bielą, czerwienią i granatem. Mieści się więc w kanonie elegancji kultywowanej przez wielu projektantów. – Kolor beżowy ma swoje niezastąpione miejsce w świecie fashion. Jego odcienie zawsze znajdują się w czołówce kolorów preferowanych i proponowanych przez większość projektantów. To taka druga ponadczasowa czerń. Every Nature również hołduje klasyce barw, włączając w to kultowy beż i écru – mówi Piotr Berliński, Dyrektor Zarządzający marki Every Nature. Jak mawiał mistrz krawiectwa, Jerzy Turbasa, natura zafundowała namw każdym kolorze nieskończoną ilość odcieni. Być może dlatego moda tak chętnie czerpie z palety barw ziemi.

Kolor dobrego nastroju

 Czy kolor może być wyznacznikiem naszego samopoczucia i dlaczego to podobno beżowy jest gwarancją dobrego nastroju? Delikatne, subtelne, a zarazem wyraziste barwy takie jak piaskowylub szampański beż, czy écru znakomicie wpływają na wizerunek kobiety. – W odpowiednich stylizacjach odmładzają i rozjaśniają. Beżowy jest kolorem bardzo twarzowym. Cieliste i pudrowe barwy zestawione z bielą lub błękitem dają efekt lekkości i zwiewności. Natomiast połączone z granatem są synonimem wysublimowanej elegancji – wyjaśnia Dorota Sikorska, stylistka marki Every Nature. Różne odcienie beżowego weszły w kanon mody biznesowej. Marynarka w stylu safari czy koszula vintage w lekkim brązie stanowią te części garderoby, które bardzo często łączone są z ołówkowymi spódnicami, eleganckim spodniami i klasycznymi sukienkami. Taki image znakomicie sprawdza się na przykład w biurze. Dlatego kolor beżowy kojarzony jest z elegancją i klasą oraz dedykowany jest kobietom dynamicznym i pewnym siebie. Dlatego również Coco Chanel mawiała, że kobiety, które go noszą, nie są nigdy w złym nastroju. Być może również  z tego właśnie powodu Armani operuje w swoich projektach około 500 odcieniami beżu i szarości, rzadko używając ostrych barw.

Nieważne, czy wolisz ubrać się w beżowy, monochromatyczny kostium w wersji total, czy postawisz na wzory i bogate skórzane dodatki lub dużą złotą biżuterię. Delikatny, jasny brąz i ecru zdecydowanie zawładnęły wiosenno-letnią modą. Beżową spódnicę lub kobiecą bluzkę warto mieć w szafie jako sezonowe must have.

Więcej o modnych kolorach i stylizacjach na http://sklep.everynature.pl/

Biuro prasowe marki Every Nature

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.