McKinsey & Company w Malta Office Park – Portal PR - 24PR
McKinsey & Company w Malta Office Park

15.04.2011 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI, Wieści za spółek. Autor: EchoInvestment

McKinsey & Company – jedna z najbardziej znanych globalnych firm konsultingowych – wynajęła 2 700 mkw. powierzchni biurowej w kompleksie Malta Office Park, realizowanym w Poznaniu przy ul. Arcybiskupa Baraniaka.

To kolejna znacząca, międzynarodowa firma, który zdecydowała się na wynajęcie powierzchni w nowoczesnym poznańskim kompleksie realizowanym przez Echo Investment.
McKinsey & Company to znana i ceniona firma konsultingowa założona w USA w 1926 roku. McKinsey posiada 92 biura w 52 krajach, w tym trzy w Polsce – w Warszawie, Wrocławiu i obecnie w Poznaniu. Na całym świecie firma zatrudnia  niemal 8 500 konsultantów reprezentujących 117 narodowości.

Malta Office Park to zlokalizowany w Poznaniu nowoczesny park biurowy składający się z sześciu budynków, oferujących łącznie blisko 31 000 mkw. powierzchni pod wynajem. Najemcy i ich klienci mają do dyspozycji blisko 600 miejsc postojowych na parkingu nadziemnym i podziemnym. Cały kompleks został wyposażony w szereg nowoczesnych rozwiązań technologicznych, system bezpieczeństwa, monitorowania i kontroli dostępu.
Projekt architektoniczny Malta Office Park powstał w poznańskiej pracowni architektonicznej Litoborski-Marciniak.
Do grona najemców należą m.in.: Ikea, BPS, NextiraOne Polska, Altkom Akademia, Data System Group, Mentor Graphics, Tebodin, Roche Polska, AXA, Intermedica, Medicover, Ogicom, Pramerica Życie, Allianz, Martela, OCE Poland, Projekty Bankowe Polsoft, Raiffeisen, Żagiel, Eaton Electric, Grenkeleasing.
Realizacja Malta Office Park rozpoczęła się w sierpniu 2007 roku, I etap (dwa 5-kondygnacyjne budynki) zakończono w grudniu 2008 roku. Na początku IV kwartału 2010 roku uzyskano pozwolenie na użytkowanie II etapu (dwa 5- i jeden 6-kondygnacyjny budynek) i rozpoczęto budowę ostatniego, III etapu inwestycji.
Planowanym terminem zakończenia realizacji całości kompleksu jest koniec 2011 roku.
www.maltaofficepark.pl

ECHO INVESTMENT SA to jedna z największych firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym.

Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do dzisiaj firma zrealizowała w 28 miastach Polski ponad 80 projektów o łącznej powierzchni ok. 700 tys. mkw. Firma prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie.
Na rynku poznańskim Echo Investment obecna jest od 2000 roku. Dotychczasowe realizacje firmy to: hotel Ibis przy ul. Kazimierza Wielkiego, apartamentowiec Nad Wartą przy ul. Mostowej, trzy etapy osiedla „Małe Naramowice” i kompleks biurowy Malta Office Park. W planach inwestora jest realizacja centrum handlowego-rozrywkowego „Metropolis” przy ul. Hetmańskiej i osiedla kameralnych domków w dzielnicy Sołacz. Obecnie w Poznaniu prowadzone są dwie inwestycje mieszkaniowe „Kasztanowa Aleja” przy ul. Wojskowej i kameralny zespół mieszkaniowy „Pod Klonami”.
www.echo.com.pl
Dodatkowych informacji udziela:
Wojciech Gepner, PR Manager Echo Investment, tel. +48 41 33 33 700, mob. +48 664 900 700, e-mail: wojciech.gepner@echo.com.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.