Murawa Office Park w Poznaniu zaczyna tętnić życiem – Portal PR - 24PR
Murawa Office Park w Poznaniu zaczyna tętnić życiem

08.04.2011 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI. Autor: admin

Dobiegła końca budowa biurowca Murawa Office Park na poznańskich Winogradach. Inwestor Alco Investments uzyskał prawomocne pozwolenie na użytkowanie, a pierwsi najemcy są w trakcie przeprowadzek. Budynek oferuje ponad 4000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A.

Przeprowadzkę do Murawa Office Park rozpoczęły już dwie firmy: Coris Lex Services, świadcząca usługi z zakresu assistance oraz likwidacji szkód dla zakładów ubezpieczeń oraz Cognifide, firma z branży IT dostarczająca oprogramowanie dla firm w całej Europie. Prezes Cognifide, Miro Walker, tak wypowiada się o nowym biurze:

– Nowa siedziba Cognifide w Murawa Office Park łączy znakomite warunki techniczne budynku, fantastyczną lokalizację oraz nowatorską aranżację wnętrz. Rozwijamy się szybko, obsługujemy kilka z najznakomitszych marek światowych. Potrzebujemy przestrzeni, która przyciągnie i zatrzyma najlepszych w Poznaniu ekspertów technicznych i zapewni im świetne, nowoczesne, a jednocześnie przyjazne środowisko pracy. Jesteśmy bardzo podekscytowani przeprowadzką do nowego biura.

Kolejni najemcy wprowadzą się do budynku w maju. Obecny stan wynajętych powierzchni w biurowcu to prawie 60%. Nadal dostępne jest ok. 1700 m2 dostosowane dla różnego typu najemców: mniejszych, zajmujących 100-200 m2, jak i chcących wynająć np. cały budynek o powierzchni ok. 800 m2.

Murawa Office Park to budynek „inteligentny”, posiadający w pełni zintegrowane wszystkie funkcje w ramach rozbudowanego systemu zarządzania BMS (Building Management System). Zaawansowany system klimatyzacji i wentylacji pomieszczeń pozwala na regulację poziomu wilgotności i lokalne sterowanie temperaturą w każdym pomieszczeniu. Podłogi techniczne i podwieszane sufity pozwalają na ukrycie całego okablowania i zwiększenie efektywności powierzchni biurowej.

Powierzchnie biurowe o wysokości 3m są doskonale doświetlone zarówno od strony ulicy Murawa, jak i od strony przeszklonych tarasów znajdujących się na tyłach budynków. Dzięki tarasom pracownicy biurowi mogą być w stałym kontakcie z naturą i mieć dostęp do świeżego powietrza. To tylko jeden z wielu dowodów na to, że Murawa Office Park to biurowiec nie tylko nowoczesny i prestiżowy, ale również przyjazny dla użytkowników i środowiska.

– W budynku stosowana jest segregacja odpadów. Proekologiczny system wentylacji budynku z odzyskiem ciepła pozwala na zmniejszenie opłat za ogrzewanie. Położenie zaledwie parę kroków od oazy zieleni, 100-hektarowego parku Cytadela, to kolejny „zielony” atut biurowca. Wykorzystają go m.in. pracownicy firmy Cognifide, dla których zaplanowaliśmy nawet podziemne miejsca postojowe dla rowerów oraz prysznice, z których korzystać będą mogli dojeżdżający do pracy rowerzyści – informuje Natalia Dworska z Aiga Investments. – Chcielibyśmy, aby Murawa Office Park stał się prekursorem wśród „zielonych” budynków w Poznaniu i wzorem dla kolejnych inwestycji tego typu w Wielkopolsce – dodaje.

Murawa Office Park przy ul. Murawa w Poznaniu to pięć trzykondygnacyjnych budynków klasy „A”, połączonych szklanymi łącznikami. Łączna powierzchnia kompleksu to ponad 7 500 m2, w tym 4 170 m2 powierzchni biurowej do wynajęcia. W parkingu podziemnym znajduje się 91 miejsc dla samochodów, przewidziane są również naziemne miejsca parkingowe. Projekt architektoniczny Murawa Office Park wykonało renomowane biuro architektoniczne RKW Rhode Kellermann Wawrowsky.

Alco Investments Sp. z o.o. jest spółką celową należąca do Aiga Investments oraz firmy Alco. Aiga Investments to fundusz z kapitałem hiszpańskim inwestujący w branży nieruchomości w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. W Poznaniu inwestuje wraz z Alco, lokalną firmą od ponad 10 lat działająca w sektorze inwestycyjnym na rynku nieruchomości.

Aiga Investments

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.