Restauracja urządzona ze smakiem – Portal PR - 24PR
Restauracja urządzona ze smakiem

20.04.2011 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI. Autor: admin

Posiłek poza domem to okazja do poznania nowych potraw i spędzenia czasu w przyjemnej atmosferze. Chcąc przyciągnąć klientów, restauratorzy muszą więc stworzyć odpowiedni klimat, na który składa się zarówno atrakcyjne menu, jak i ciekawy wystrój oraz profesjonalna obsługa.

 4 Smaki świata  

 Wprowadzenie gości w niezwykły świat, pełen interesujących zapachów, barw i kształtów to wyzwanie, z którym muszą zmierzyć się restauracje chcące na stałe zagościć w świadomości miłośników kulinarnych podróży.  Dlatego tak istotne jest przemyślane dobranie wszystkich szczegółów wystroju już na etapie wstępnych projektów. – Określenie charakteru lokalu umożliwia precyzyjne dobranie każdego elementu dekoracji, od koloru ścian, przez kształt stołów i krzeseł, aż po drobne zdobienia. – podpowiada Bartosz Gołaszewski z firmy Cameleo, producenta farb i tynków dekoracyjnych – Trzeba jednak zadbać o to, by cała aranżacja była spójna i pasowała do specyfiki proponowanej kuchni. Wykorzystując ciekawe inspiracje można więc w każdym miejscu stworzyć egzotyczny klimat słonecznych plaż, chłodną atmosferę krajów północy, orientalną tajemniczość Azji czy nowoczesny zachodni styl. Niezliczona ilość możliwych do wykorzystania barw i odcieni farb, wzbogacona odpowiednio dopasowanymi ozdobami, pozwala skutecznie oddać niepowtarzalność wybranego zakątka świata.

Kulinarne podróże w czasie

Różnorodność aranżacji charakterystycznych dla często odległych od siebie regionów można także połączyć ze zmianami trendów dekoracyjnych na przestrzeni czasu.  – Rozwiązaniem nawiązującym do antycznych technik zdobniczych jest pokrycie ścian jednym z odcieni stiuku weneckiego – mówi Bartosz Gołaszewski z Cameleo – Skojarzenia ze starożytnością może też wywołać zastosowanie specjalnego tynku imitującego skałę trawertynu. Natomiast ekskluzywne pałacowe wnętrza sprzed kilku wieków uzyskamy, przyzdabiając je odpowiednio dobranymi listwami dekoracyjnymi. Dużą popularność mają także lokale stylizowane na dawne karczmy, gdzie współczesna technika łączy się z tradycyjnymi drewnianymi elementami. Uzupełnienie całości wystroju ciekawymi przedmiotami, charakterystycznymi dla wybranej epoki, pozwoli nadać ostateczny, realistyczny kształt pomieszczeniom.

Smak nowoczesności

Współczesne tendencje dekoratorskie czerpią z doświadczeń zebranych na całym świecie w różnych momentach jego dziejów. Obok klasycznie urządzonych restauracji pojawiają się więc nowatorskie, często futurystyczne rozwiązania. Oryginalne wnętrze pełne niebanalnych form można urządzić, wprowadzając na ściany wybrany wzór paneli 3D. Przestrzenie zaaranżowane w trójwymiarze są zawsze gwarantem niezwykłych wrażeń wizualnych. Coraz powszechniejszym sposobem na zachwycenie gości jest też stworzenie surowego industrialnego klimatu przy wykorzystaniu tynków imitujących beton. Niektórzy natomiast decydują się na eksperymentowanie, łącząc różne style, mieszając materiały czy wprowadzając do pomieszczenia kontrastujące kolory. Niezależnie od wybranego rozwiązania trzeba zadbać, by estetyka lokalu współgrała z jego funkcjonalnością. Wygodne meble, nastrojowa muzyka, miła obsługa i oczywiście smaczne jedzenie muszą iść w parze z ciekawym wystrojem. Jeśli każdy element będzie odpowiednio dobrany i przygotowany, niepowtarzalny klimat lokalu uzupełnią swoją obecnością liczni odwiedzający.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.