Wkrótce wniosek o pozwolenie na budowę Galerii Amber w Kaliszu – Portal PR - 24PR
Wkrótce wniosek o pozwolenie na budowę Galerii Amber w Kaliszu

14.04.2011 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI, Wieści za spółek. Autor: EchoInvestment

Spółka Echo Investment uzyskała decyzję środowiskową dotyczącą budowy Galerii Amber w Kaliszu.

Wydana przez prezydenta Kalisza decyzja środowiskowa otwiera drogę do złożenia wniosku o pozwolenie na budowę. „Planujemy złożyć wniosek w marcu i niezwłocznie po wydaniu pozwolenia przystąpić do budowy obiektu” – mówi Marcin Materny, dyrektor Działu Centrów Handlowych Echo Investment.

Echo Investment jest właścicielem 3,5 hektarowej działki w centrum Kalisza u zbiegu ul. Górnośląskiej i Trasy Bursztynowej. To właśnie tam powstaje Galeria Amber – czterokondygnacyjne centrum handlowo-rozrywkowe o powierzchni 33 tys. mkw. przeznaczonej pod wynajem. W obiekcie znajdzie się 140 sklepów i punktów usługowych oraz kawiarnie i restauracje. Zaplanowano też 7-salowe kino, którego operatorem będzie sieć Helios. Do dyspozycji klientów przewidziano parking na 1170 miejsc.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z procesu najmu. Podpisaliśmy już umowy z kluczowymi najemcami m.in. z sieciami C&A, New Yorker i Rossmann. Finalizujemy również umowy z firmą KappAhl, sklepem elektronicznym i hipermarketem” – dodaje Marcin Materny.
Koncepcję architektoniczną Galerii Amber przygotowała renomowana pracownia Bose International Planning and Architecture.

ECHO INVESTMENT SA to jedna z największych firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym.

Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do dzisiaj firma zrealizowała w 28 miastach Polski ponad 80 projektów o łącznej powierzchni ok. 700 tys. mkw. Firma prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie.
www.echo.com.pl

Dodatkowych informacji udziela:
Wojciech Gepner, PR Manager Echo Investment, tel. +48 41 33 33 700, kom. +48 664 900 700, Wojciech.Gepner@echo.com.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.