APA i Bank Austria ogłaszają konkurs dziennikarski „Writing for CEE 2011” – Portal PR - 24PR
APA i Bank Austria ogłaszają konkurs dziennikarski „Writing for CEE 2011”

03.05.2011 Kategoria: Konkursy, media. Autor: admin

Dziennikarze z całej Europy zaproszeni do nadsyłania prac
Wiedeń (OTS) – Już po raz ósmy, APA – Austria Presse Agentur (Austriacka Agencja Prasowa) we współpracy z Bankiem Austria, należącym do Grupy UniCredit, ogłasza prestiżowy konkurs dziennikarski „Writing for CEE”. Celem konkursu, w którym do wygrania jest nagroda pieniężna w wysokości 5.000 euro, jest promowanie debaty dziennikarskiej poświęconej problematyce Europy i integracji europejskiej. Nagroda przyznawana jest za prace na temat Europy i Europejczyków, codziennego życia w krajach europejskich, oraz europejskiej sztuki, kultury i stylu życia, a także przyczyniające się do przekraczania granic i pokonywania uprzedzeń.

Organizatorzy konkursu szczególną uwagę przywiązują do faktu, że konkurs nie ogranicza się do krajów UE, lecz obejmuje problematykę całej Europy, ze szczególnym uwzględnieniem krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Do udziału w nim zaproszeni są dziennikarze ze wszystkich części Europy – także z Europy Północnej czy z państw bałtyckich.

Prace dziennikarskie, opublikowane w okresie od 1 sierpnia 2010 r. do 31 lipca 2011 r. należy nadsyłać w terminie do 31 lipca 2011 r. Do udziału w konkursie dopuszczone są również transkrypcje materiałów radiowych, telewizyjnych i publikacje internetowe. Zwycięzca konkursu zostanie ogłoszony pod koniec 2011 roku podczas uroczystej ceremonii w Wiedniu.

Laureatką konkursu „Writing for CEE 2010” została bośniacka dziennikarka Azra Nuhefendic. Otrzymała ona nagrodę za reportaż zatytułowany „Pociąg”, który opowiada o podróży koleją z Belgradu do Sarajewa po ponownym otwarciu tego połączenia kolejowego zamkniętego od czasów wojny w Bośni. Gościem honorowym ceremonii rozdania nagród był pisarz i były czechosłowacki dysydent (współtwórca Karty 77) Pavel Kohout, który opublikował wcześniej autobiografię pod tytułem „Moje obłędne życie z Hitlerem, Stalinem i Havlem”.

Wśród laureatów konkursu obok ubiegłorocznej triumfatorki Azry Nuhefendic są także czeski dziennikarz Lubos Palata (2004), bułgarska pisarka Diana Ivanova (2005), bośniacki dziennikarz Sefik Dautbegovic (2006), austriacki pisarz Martin Leidenfrost (2007), urodzona w Grecji i wychowana w Niemczech dziennikarka radiowa Anna Koktsidou (2008) oraz austriacki dziennikarz śledczy Florian Klenk (2009).

W skład jury obradującego w zmiennym składzie wchodzą m.in.: czeski specjalista w dziedzinie nauk komunikacji Milan Smid, słowacki publicysta Michael Berko, konsultantka ds. komunikacji Ildiko Fredi-Kolarik, słoweński pisarz Jo§e Hudeček, polscy dziennikarze Igor Janke i Paweł Bravo, były doradca prezydencki Jiří Pehe (Czechy), węgierska dziennikarka radiowa Julia Varadi, bułgarska pisarka Janina Dragostinova, rzecznik prasowy Banku Austria – członka UniCredit Group Tiemon Kiesenhofer oraz redaktor naczelny redakcji zagranicznej Austriackiej Agencji Prasowej APA Ambros Kindel.

Prace zgłoszone do nagrody należy przesyłać w języku oryginalnym wraz z przekładem na język angielski. Do pracy należy dołączyć CV autora. Wszelkie dodatkowe informacje na temat konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: http://www.apa.at/cee-award.

KONTAKT:
Petra Haller
zastępca kierownika Marketingu i Komunikacji
APA – Austria Presse Agentur
tel. +43 (0)1/36060-5710
e-mail: petra.haller@apa.at

Tiemon Kiesenhofer
rzecznik prasowy Wydziału Bankowości w Europie Środkowo-Wschodniej
Bank Austria – Member of UniCredit
Media Relations International
tel. +43 (0)5 05 05 – 56036
e-mail: tiemon.kiesenhofer@unicreditgroup.at

Źródło informacji: APA-OTS

UWAGA! Za treść informacji zleconych PAP nie ponosi odpowiedzialności (ZLECONE PAP).

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.