Canon Cinematography Award za zdjęcia do filmu „Bezsenni” – Portal PR - 24PR
Canon Cinematography Award za zdjęcia do filmu „Bezsenni”

19.05.2011 Kategoria: Konkursy, Rozrywka. Autor: admin

finałowej gali kończącej 8. Planete Doc Film Festival przyznano prestiżowe wyróżnienia dla najlepszych filmów i twórców. W tym roku po raz pierwszy wręczono nagrodę za najlepsze zdjęcia do filmuCanon Cinematography Award otrzymał Nikolai von Graevenitz za film „Bezsenni” w reżyserii Jacqueline Zünd.

W uzasadnieniu członkowie jury podkreślili, że „wybór nie był łatwy, ale nagrodę wręczyli z pełnym przekonaniem”. Ten film to opowieść o czterech bohaterach, którzy cierpią na bezsenność. Opowieść, która pokazuje jak zmagają się z czasem i wyczekują poranka, tylko po to by kolejnej nocy wrócić do krainy osamotnienia, strachu i bólu. Jury Canon Cinematography Award w składzie Marcin Koszałka, Michał Marczak i Piotr Stasik przyznało także dwa wyróżnienia dla filmów „Nad morzem” Pedro Gonzálesa-Rubio oraz „Po Zachodzie” Nikolausa Geyrhaltera.

– Canon dostarcza zaawansowane technologicznie produkty do rejestracji obrazu, m.in. profesjonalne kamery i aparaty fotograficzne.  Nasze rozwiązania cieszą się dużym uznaniem wśród twórców filmowych, dlatego udział w festiwalu i możliwość przyznania nagrody Canon Cinematography Award jest dla nas ważnym krokiem ku bliższej współpracy ze środowiskiem filmowym. Możemy docenić filmy, które naszym zdaniem najpiękniej przemawiają obrazem – podsumowuje Joanna Stankiewicz z firmy Canon. 

Lista nominowanych i nagrodzonych filmów znajduje się na oficjalnej stronie festiwalu http://planetedocff.pl/

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.