Cryptzone udostępnił w App Store klienta VPN systemu AppGate dla urządzeń iPhone oraz iPad – Portal PR - 24PR
Cryptzone udostępnił w App Store klienta VPN systemu AppGate dla urządzeń iPhone oraz iPad

04.05.2011 Kategoria: Technologie. Autor: admin

Rozwiązanie AppGate firmy Cryptzone jest kompletnym systemem kontroli dostępu opartym na rolach użytkowników. Integruje on w jeden, łatwo zarządzalny system niezbędne funkcjonalności zapewniające bezpieczeństwo, VPN oraz kontrolę dostępu.

Udostępnienie AppGate® Client dla iPhone® oraz iPad® w Apple App Store® daje firmie Cryptzone pełen zakres klientów VPN na wszystkie platformy. Możliwość pobrania nowych klientów dla bezpiecznego dostępu z urządzeń mobilnych nastąpiła miesiąc po ogłoszeniu przez Apple rekordu sprzedaży 18,65 miliona urządzeń iPhone oraz 4,69 miliona iPad w przeciągu drugiego kwartału. Rozwój technologii IT powoduje, iż coraz częstsze wykorzystywanie w miejscu pracy osobistych urządzeń mobilnych zaciera różnice pomiędzy danymi osobistymi i służbowymi.

Dopóki urządzenia mobilne nie są zarządzane w sposób prosty i bezpieczny, narażają one organizację na zwiększone ryzyko nieuprawnionego dostępu do sieci, utraty danych oraz niezgodność z obowiązującą polityką bezpieczeństwa i wymogami prawnymi.
Wykorzystanie AppGate Client dla urządzeń iPhone oraz iPad w połączeniu z AppGate Security Server zapewnia systemom mobilnym opartym na iOS możliwość przestrzegania polityki bezpieczeństwa firmy i zasad dostępu do danych przedsiębiorstwa.

Kluczowe cechy AppGate Client:

 • Pełne możliwości mobilnej pracy
  AppGate umożliwia bezpieczny dostęp do poczty, intranetu, oraz innych aplikacji z poziomu urządzeń iPhone i iPad z wykorzystaniem standardowego połączenia, wpływając tym samym na wzrost wydajności pracy poza biurem.
 • Bezpieczna komunikacja
  Cały ruch, łącznie z nazwą użytkownika, jest szyfrowany na całej drodze pomiędzy serwerem AppGate a urządzeniem mobilnym, chroniąc system przed phishing’iem oraz atakami typu man-in-the-middle.
 • Silne mechanizmy uwierzytelniania
  AppGate umożliwia szeroki wybór mechanizmów uwierzytelniania, włączając w to: hasła, Radius, SecurID, SMS oraz metody łączone.
 • Granulacja dostępu użytkowników
  Skuteczne zarządzanie rolami i uprawnieniami pozwala administratorom na pełną kontrolę nad dostępem do zasobów IT. W celu zwiększenia bezpieczeństwa, mogą być tworzone zasady ograniczające dostęp do określonych serwerów i zasobów. Zasady te mogą być oparte na kryteriach zbieranych z urządzenia.
 • Zapobieganie wyciekom danych
  Przy połączeniu pomiędzy urządzeniami iPhone lub iPad a serwerem AppGate, cały ruch kierowany jest przez bezpieczne połączenie VPN. Unikając tym samym współdzielenie tunelu (Split Tunnelling) dzięki czemu zminimalizowane jest ryzyko wycieku danych.

„Minęły już czasy, gdy dział IT mógł zgodnie z prawem wprowadzić całkowity zakaz korzystania z telefonów komórkowych do celów służbowych”, informuje Peter Davin, CEO Cryptzone. „Potrzeba podwyższenia wydajności i szybkości pracy przy zachowaniu oszczędności kosztów zwiększa zapotrzebowanie na szerszy dostęp z urządzeń mobilnych. System bezpieczeństwa AppGate w prosty sposób umożliwia organizacjom efektywne zarządzanie pełnym dostępem do sieci, niezależnie od wykorzystywanego urządzenia.”

Najnowszy AppGate Client rozbudowuje szeroki zakres platform wspieranych obecnie przez rozwiązanie firmy Cryptzone – AppGate Security Server, w tym: PC, Mac®, Microsoft Windows®, Symbian i Android®. AppGate zabezpiecza dostęp, dzięki czemu pracownicy mogą być bardziej produktywni bez względu na sposób połączenia i miejsce wykonywania pracy.

App Store oraz dostępność produktu
Najnowsza wersja AppGate Client dla iPhone oraz iPad dostępna jest w App Store do bezpłatnego pobrania: http://itunes.apple.com/se/app/appgate-client/id431808548?mt=8.

Korzystanie z klienta wymaga dostępu do AppGate Security Server. Bezpłatna licencja dla 10 jednoczesnych użytkowników dostępna jest na: http://www.cryptzone.com/products/agafe/.

W celu zapoznania się z demo bezpiecznego dostępu z poziomu urządzeń mobilnych zapraszamy na: http://www.cryptzone.com/secure-access-for-smart-devices/.

Więcej informacji:
Peter Davin, CEO Cryptzone Group
Email: peter.davin@cryptzone.com
Tel: +46 701 – 839 199

Piotr Laskowski, VP Partners Poland
Email: piotr.laskowski@cryptzone.com
Tel: +48 500 787 790

O Apple:
W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o odwiedzenie strony PR firmy Apple: http://www.apple.com/pr/.
Apple, Apple Mac, iPhone, iPad, Mac OS oraz App Store są znakami towarowymi firmy Apple Inc.

O Cryptzone Group:
Cryptzone Group jest innowatorem technologii aktywnej kontroli zmniejszającej zagrożenie bezpieczeństwa IT. Cryptzone łączy ludzi, procesy i technologie w celu minimalizacji zagrożeń bezpieczeństwa informacji określonych w czterech kluczowych obszarach: Policy Compliance, Content Security, Secure Access i Endpoint Security. Siedziba główna znajduje się w Szwecji. Firma posiada także biura w Wielkiej Brytanii, USA i Polsce, a także rozbudowaną sieć 150 partnerów na całym świecie. Więcej informacji na temat firmy i rozwiązań dostępne jest na: http://www.cryptzone.com.

Akcje Cryptzone notowane są na First North w Szwecji. Jest to nordycki rynek alternatywny prowadzony przez NASDAQ OMX. Certyfikowany doradca: Thenberg & Kinde Fondkommission AB.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.