Dachy pełne energii z Monier – Portal PR - 24PR
Dachy pełne energii z Monier

13.05.2011 Kategoria: Dom i ogród. Autor: admin

Duża moc, najwyższa jakość, bezpieczeństwo, łatwość montażu i doskonały wygląd to główne cechy kolektorów słonecznych, które Monier wprowadzi do swojej oferty w czerwcu br. Co więcej użycie solarów pozwala oszczędzić rocznie ponad 60% energii zużywanej na ogrzanie wody.

Słoneczna energia dachu Monier

Kolektory słoneczne to urządzenia pozwalające przetwarzać promieniowanie słoneczne w energię cieplną przeznaczoną do ogrzewania wody użytkowej oraz pomieszczeń. Wg badań OBOP[1] 86% Polaków słyszało o tych urządzeniach.

Wyniki pokazały także, że trzy czwarte osób z grupy, która słyszała o kolektorach byłoby zainteresowane ich kupnem.

W najbliższym czasie będą mieli taką okazję –w czerwcu br. Monier wprowadza do swojej oferty systemy kolektorów słonecznych. Ich trzon stanowią wysokowydajne płaskie kolektory BRAAS InnoSol TCA2.

„Do tej pory firma Monier znana była z najwyższej jakości pokryć dachowych. Nasze dachy są trwałe, nowoczesne i efektowne a od czerwca również bardzo efektywne! Już 1,5 m2 powierzchni kolektorów BRAAS InnoSol dla 1 osoby pozwala zredukować koszty podgrzewu ciepłej wody w ciągu roku o ponad 60%. W miesiącach letnich system wysokowydajnych kolektorów słonecznych BRAAS InnoSol TCA2 może podgrzać nawet 100% ciepłej wody zużywanej w gospodarstwie domowym” – mówi Łukasz Grzywacz, Product Manager systemów solarnych. 

Kolektory słoneczne BRAAS – stylowe i efektywne zwieńczenie dachu

Obok kolektorów w skład nowej kategorii produktów w ofercie Monier weszły mocowania do kolektorów oraz dachówki przejściowe idealnie pasujące do dachów każdego typu (wizualnie dopasowane do dachówek Braas i RuppCeramika) oraz pełna oferta akcesoriów. Monier dba, bowiem nie tylko o najlepszą jakość oferowanych kolektorów, ale również o to by ich montaż poprawił estetykę dachu. Systemy doskonale prezentują się na dachu oferując możliwość montowania ich zarówno w połaci jak i na niej. W ofercie znalazły się także wysokiej jakości zbiorniki ciepłej wody InnoSol FW z zamontowaną fabrycznie stacją solarną, regulatorem
i osprzętem hydraulicznym oraz wysokosprawne zbiorniki dwufunkcyjne InnoSol CW+ ze zintegrowanym solarnym systemem warstwowym zapewniającym szybki dostęp do ciepłej wody. Braas oferuje także pozostałe elementy systemu solarnego ułatwiające montaż oraz zapewniające kompletny system najwyższej jakości dla wygody klienta. Dzięki temu kompletny system solarny możemy nabyć u jednego dostawcy.

fot Braas Braas InnoSol

Grupa Monier

[1] Badanie „wiedza i opinie Polaków na temat proekologicznych materiałów budowlanych”,przeprowadzone przez OBOP w marcu 2011 r. na zlecenie Monier Sp. z o.o.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.