Mercedes-Benz Polska na targach AUTOSTRADA-POLSKA, Kielce 10-13 maja – Portal PR - 24PR
Mercedes-Benz Polska na targach AUTOSTRADA-POLSKA, Kielce 10-13 maja

06.05.2011 Kategoria: MOTO. Autor: admin

Podczas XVII Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA w Kielcach w dniach 10-13 maja br. Mercedes-Benz prezentuje pojazdy dla branży budowlanej i pojazdy specjalne. Stoiska Mercedes-Benz znajduje się na terenie zewnętrznym ZM 16, natomiast pojazdy Mercedesa można też oglądac na stoiskach partnerów: Gervasi, KH-Kipper (ZF 1, teren zewnętrzny) i Wielton (ZM 5, teren zewnętrzny).

Samochody ciężarowe dla branży budowlanej to dla firmy Mercedes-Benz Polska kluczowy segment. Wzrost obrotów w roku 2010 w dużym stopniu był zasługą zwiększonej sprzedaży samochodów ciężarowych (niemal 1.900 sztuk), które w znacznej części przeznaczono właśnie dla branży budowlanej. Poza zwiększeniem swoich udziałów na rynku podstawowych pojazdów używanych w budownictwie drogowym, takich jak wywrotki na podwoziu Actrosa, czy lżejsze samochody Fuso Canter, istotnie wzrosła sprzedaż używanych w ciężkich warunkach samochodów specjalnych (takich jak Zetros) – ze 190 w roku 2009 do ponad 300 w 2010. Nic dziwnego, że branża budowlana pozostaje jednym z priorytetów rozwoju Mercedes-Benz Polska.

Na targach AUTOSTRADA-POLSKA Mercedes zaprezentuje cztery zróżnicowane samochody na podwoziu samochodu ciężarowego Actros w jego nowej wersji. Prezentowane modele są w wariantach trój- i czteroosiowych w wersjach 8×8, 6×6 oraz 6×4. Będzie można także porównać używane w budownictwie drogowym rodzaje zabudów, takie jak wywrotka tylnozsypowa czy dwustronna. Eksponowane samochody pozwolą zarówno na przyjrzenie się nowym rozwiązaniom zapewniającym komfort i dobre warunki pracy kierowcy, jak i tym usprawniającym działanie całej floty – zwłaszcza systemowi Fleetboard.

Na stanowisku Mercedes-Benz Polska eksponowane będą następujące modele:

1) Actros 3344 AK 6×6 wyposażony w wywrotkę dwustronną;

2) Zetros 2733 A 6×6 do zimowego utrzymania dróg wyposażony w  pług teleskopowy oraz posypywarko-solarkę,


3) Unimog LUG U20 4×4, wyposażony w wielofunkcyjną skrzynię ładunkową

4) Unimog U 400 Leistikow 4×4, wyposażony w wielofunkcyjną skrzynię ładunkową oraz zabudowę do czyszczenia studzienek ściekowych, myjkę wysokociśnieniową i polewaczkę drogową

5) Sprinter 4×4, 7-osobowy, z odkrytą skrzynia ładunkową.

Pojazdy prezentowane przez naszych partnerów:

1) Actros 4141 K 8×6 wyposażony w wywrotkę tylnozsypową (stanowisko GERVASI)  

2) Actros 2641 K 6×4 wyposażony w wywrotkę dwustronną (stanowisko HK-KIPPER)

3) Actros 4144K 8×6 wyposażony w wywrotkę tylnozsypową (stanowisko WIELTON)

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.