Rusza budowa Nowej Wileńskiej – Portal PR - 24PR
Rusza budowa Nowej Wileńskiej

26.05.2011 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI. Autor: admin

W inwestycji Nowa Wileńska, która powstaje przy Alei Solidarności, niedaleko węzła komunikacyjnego koło Pomnika czterech śpiących, można kupić przede wszystkim niewielkie mieszkania. Kompleks tworzyć będzie budynek mieszkalny, w którym zaprojektowano 142 mieszkania o powierzchni od 25 do 83 mkw. oraz sieciowa placówka handlowa o powierzchni 1300 mkw. ulokowana od strony Al. Solidarności.

Inwestycję prowadzi firma Budrem z Ostrowa Wielkopolskiego, która od ponad dwudziestu lat specjalizuje się w realizacji wysokobudżetowych projektów w zakresie budownictwa przemysłowego. Deweloper proponuje mieszkania idealnie dostosowane do obecnych potrzeb kupujących, zarówno pod względem metrażu, jak i funkcjonalnego rozkładu przestrzennego. Młodzi ludzie, którzy najczęściej poszukują lokum, na wszystkie mieszkania (do 75 mkw.) będą mogli  zaciągnąć kredyt z rządowa dopłatą w ramach programu Rodzina na swoim. Ceny mieszkań kształtują się w przedziale od 7000 zł do 7900 zł za mkw. Najtańsze lokum można kupić tu już w cenie 198 500 zł brutto.

Lokalizacja Nowej Wileńskiej opodal Galerii Handlowej i Dworca Warszawa Wileńska, pomiędzy Aleją Solidarności, a ul. Wileńską sprawia, że ekspresowo można stąd dojechać do Starego Miasta (3 przystanki autobusowe). Cztery przystanki dzielą inwestycję od Placu Bankowego i stacji metra Ratusz Arsenał. W pobliżu kompleksu przebiegać będzie w przyszłości druga linia metra (stacje Dworzec Wileński i Szwedzka). Zespół położony jest w sąsiedztwie klimatycznego praskiego zagłębia kulturalnego. Jego budowa zakończy się w I kw. 2013 roku. 

 Stylistyka architektury praskiej  

Swoją koncepcją architektoniczną projekt nawiązuje do architektury Starej Pragi. Elewacja  częściowo zostanie wykonana z cegły klinkierowej i będą ją zdobić interesujące stylizowane detale. Budynek placówki handlowej będzie się wpisywał w ogólną koncepcję inwestycji, dzięki ciekawej architekturze postindustrialnej. Wykonany zostanie z cegły klinkierowej, a jego spadzisty dach pokryty zostanie dachówką.

Budynek mieszkalny będzie miał zróżnicowaną wysokość od pięciu do ośmiu kondygnacji. Mieszkańcy będą mogli korzystać z unikatowego ogrodu na tarasie dachowym na poziomie pierwszego piętra, na który prowadzić będzie wyjście bezpośrednio z klatki schodowej. Do mieszkań na parterze przynależeć będą ogródki (pow. do 42 mkw.), a lokale na wyższych piętrach będą miały tarasy częściowo położone na dachach (pow. do 76 mkw.). Na poziomie -1 powstanie parking podziemny, a na parterze budynku od strony ul. Wileńskiej znajdować się będą lokale handlowe.

Nowa Wileńska ma też własnego Strażnika, który zadba o dobrą aurę tego miejsca. Podobny, znajdujący się w pobliżu inwestycji, zabytkowy „dobry duszek”, strzeże bezpieczeństwa okolicznych mieszkańców już od 1898 roku. 

Więcej informacji na: www.nowawilenska.pl    

Dodatkowe informacje:

PRESTIGE PUBLIC RELATIONS

prestigepr@prestigepr.pl

tel. 022 620 28 29

www.prestigepr.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.