1.000 car2go na dwóch kontynentach – Portal PR - 24PR
1.000 car2go na dwóch kontynentach

16.06.2011 Kategoria: MOTO. Autor: admin

800 dni po oficjalnym rozpoczęciu zainicjowanego przez Daimler AG innowacyjnego programu rozwoju mobilności – car2go, można powiedzieć, że stał się on ogromnym sukcesem. Wkrótce ma nastąpić wprowadzenie tego programu w Vancouver. Gdy tak się stanie, ponad 1.000 samochodów smart fortwo będzie jeździć po ulicach trzech krajów, na dwóch różnych kontynentach.

A mówiąc dokładnie będzie to nawet pięć miast, bo także mieszkanki i mieszkańcy bawarskiego miasta Neu-Ulm mają od września 2009 możliwość wypożyczenia samochodu w każdej chwili i zaparkowania go po zakończeniu podróży w dowolnym miejscu na terenie objętym programem. Car2go to pierwszy program rozwoju mobilności na rynku, który oferuje tak dużą elastyczność i pozwala korzystać z samochodu w wersji „one way“ i „open end“. Tym samym wypełniona została kolejna luka w ofercie możliwości przemieszczania się na terenie miasta.

W Ulm, z serwisu tego skorzystało do tej pory ponad 21.000 klientów, z czego 10.000 czyni to regularnie, umieszczając na swoich prawach jazdy nową naklejkę car2go. Stało się to konieczne po tym, jak wiosną wprowadzono nową generację systemu telepatycznego. Wówczas w Ulm, oraz teksańskiej stolicy Austin wymieniono całą flotę samochodów, zastępując je nowymi pojazdami smart car2go editio. Dzięki temu zwiększono ilość dostępnych samochodów do 300, w każdym z tych miast. Na całym świecie ponad czterdzieści tysięcy klientów car2go, skorzystało już z tej usługi ponad 750.000 razy.

Dwa tygodnie temu odbyła się uroczystość w Ulm i Neu-Ulm z okazji odnotowania pięćsettysięcznego wypożyczenia samochodu. Łączny dystans pokonany w ramach programu to niemal 7 milionów kilometrów, co pozwoliłoby okrążyć kulę ziemską 170 razy, albo 9 razy odbyć podróż na księżyc i z powrotem.

Średnia odległość pokonywana przy jednym wypożyczeniu samochodu wynosi pomiędzy 5 a 10 km – a więc jest to dystans typowy dla jazdy samochodem po centrum miasta.

„Te wielkości liczbowe jednoznacznie potwierdzają, że program car2go został doskonale przyjęty przez klientów“, stwierdził Robert Henrich, prezes car2go GmbH. „Także pierwsze osiem tygodni realizacji programu w naszej pierwszej metropolii, w Hamburgu, pozwala stwierdzić, że jesteśmy więcej niż zadowoleni.“

W drugim półroczu 2011 roku program car2go będzie wprowadzany w kolejnych miastach w Europie i Ameryce Północnej, między innymi w Amsterdamie, z flotą obejmującą łącznie 300 pojazdów z napędem elektrycznym.

W międzyczasie powstało także pierwsze niezależne, a zarazem reprezentatywne naukowe badanie dotyczące w pełni elastycznego systemu car2go. Badania przeprowadzone przez uniwersytet w Ulm pozwalają na konkluzję, że dzięki ofercie car2go oczekiwać należy zmniejszenia emisji dwutlenku węgla na terenie miasta Ulm. Stwierdzono również, że oferta car2go dociera nie tylko do klasycznego kręgu klientów korzystających z wynajmu samochodów, lecz także do grup społecznych, które do tej pory wykazywały raczej niewielką aktywność w tym zakresie.

Chcąc stworzyć klientom car2go możliwość znalezienia dostępnego samochodu w każdej chwili, nawet podczas przemieszczania, podjęto współpracę z Telekom w Ulm. Dzięki tej współpracy, korzystając z jednego z trzech centrów multimedialnych firmy Telecom w centrum Ulm można poszukiwać, znaleźć i zarezerwować od zaraz wolny pojazd w programie car2go.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.