Chińskie spółki CAS i ICBS Leasing kupują 88 samolotów z rodziny Airbus A320 – Portal PR - 24PR
Chińskie spółki CAS i ICBS Leasing kupują 88 samolotów z rodziny Airbus A320

29.06.2011 Kategoria: Transport. Autor: admin

China Aviation Supplies Holding Company (CAS) i ICBC Financial Leasing Co. Ltd.  (ICBC Leasing) podpisały umowy z Airbusem dotyczące zakupu łącznie 88 samolotów Airbus A320.

Umowę ramową między CAS a Airbusem na 88 maszyn A320 podpisali dzisiaj w Berlinie Li Hai, prezes CAS, oraz Tom Enders, prezes i CEO Airbusa.

W ramach tej umowy firma ICBC Leasing podpisała umowę zakupu 42 samolotów z rodziny A320. Kontrakt parafowali Li Xiaopeng, starszy wiceprezes wykonawczy ICBC i przewodniczący ICBC Leasing, a także Tom Enders. To pierwsze zamówienie, które ICBC Leasing złożyło bezpośrednio u tego producenta samolotów. Jak dotąd ICBC ma w swoim portfelu 68 samolotów. ICBC Leasing to spółka zależna Industrial and Commercial Bank of China (ICBC), największego banku na świecie wg kapitalizacji rynkowej.

Rodzina samolotów A320 (A318, A319, A320 i A321) uznawana jest za sztandarową rodzinę samolotów wąskokadłubowych na świecie. Dotychczas zamówiono prawie 7000 samolotów z rodziny A320, z czego ponad 4700 dostarczono już do ponad 330 klientów i operatorów na całym świecie, co oznacza, że jest to najlepiej sprzedający się samolot w lotnictwie pasażerskim w historii. Dzięki sprawdzonej niezawodności oraz długiemu okresowi serwisowania, rodzina samolotów A320 może pochwalić się najniższymi kosztami operacyjnymi spośród wszystkich samolotów wąskokadłubowych.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.