Elementarz żeglarski – „Jasio Optymista” – Portal PR - 24PR
Elementarz żeglarski – „Jasio Optymista”

14.06.2011 Kategoria: Aktywność, Dziecko. Autor: admin

MURATOR S.A. wydał „Jasia Optymistę”, numer specjalny z cyklu „Żagle Extra”. To elementarz żeglarski przeznaczony dla najmłodszych, początkujących żeglarzy oraz ich rodziców, opracowany przez Dominika Życkiego, redaktor „Żagli”, świetnego żeglarza, mistrza Polski i świata w klasie Star. Abecadło zasad żeglowania wzbogacił ilustracjami Seweryn Czarnocki. „Jasio Optymista” będzie od 15 czerwca dostępny w dużych salonach prasowych i dobrych punktach sprzedaży prasy. Elementarz liczy 64 strony i kosztuje 15,90 zł.

Dziś większość młodych żeglarzy na całym świecie swoje pierwsze kroki stawia na małym Optimiście, niewielkiej łódeczce żaglowej zwanej „szufladą”. Łódka tego typu doskonale nadaje się do nauki pływania, dlatego bohater „Jasia Optymisty” właśnie na niej zdobywa swoje jachtowe doświadczenia” – mówi Dominik Życki, autor elementarza.

Cykl artykułów „Żegluj z Jasiem Optymistą”, prezentujący abecadło zasad żeglowania, od 2005 roku, w okresie letnim, ukazywał się na łamach „Żagli”. Publikacje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno dzieci i rodziców, jak i klubów żeglarskich. Pozytywną opinię zyskały również wśród trenerów „optimiściarzy”, którym bardzo ułatwiały pracę.

Przychylna rekomendacja ze strony wszystkich zainteresowanych grup uświadomiła nam, że takie opracowanie jest bardzo potrzebne. Jesteśmy przekonani, że „Jasio Optymista” napisany przez tak utalentowanego żeglarza i redaktora, jakim jest Dominik Życki, dobrze spełni swoją rolę w kształceniu najmłodszych adeptów sztuki żeglowania ”- mówi Waldemar Heflich, redaktor naczelny „Żagli”.

„Jasio Optymista” zawiera wszystkie cenne informacje o budowie jachtu klasy Optimist, zasadach bezpieczeństwa, podstawowych manewrach i właściwym ubiorze małego regatowca, a także elementy wiedzy przydatnej przy pierwszych startach w zawodach żeglarskich.

Publikację otwierają słowa wstępne Waldemara Heflicha, redaktora naczelnego „Żagli” i Mateusza Kusznierewicza, mistrza olimpijskiego, który swą karierę rozpoczynał właśnie na Optimiście. W elementarzu rad udzielają także polscy mistrzowie tej klasy: Łukasz Przybytek, Jacek Sierzputowski i Wojtek Zemke.

Ukazanie się „Jasia Optymisty” wspiera kampania promocyjna obejmująca tytuły prasowe: „Żagle”, „Jachty Motorowe”, „Podróże” oraz portale internetowe należące do wydawnictwa MURATOR S.A. Publikacja będzie również promowana na targach Wiatr i Woda w Gdyni (3-6.08), TT Warsaw ( 22-24.09), Tour Salon w Poznaniu (19-22.10), Power Days w Warszawie (22-23.10), Boatshow w Poznaniu (18-20.11) oraz podczas imprez The Culture Tall Ships Regatta w Gdyni (2-5.09) i Warszawski Tydzień Żeglarski (3-4.09).

Dominik Życki – polski żeglarz sportowy, reprezentant klubu Spójnia Warszawa. Swoją przygodę żeglarską rozpoczął w wieku 11 lat. Początkowo ścigał się z sukcesami w klasie Finn, członek „MK Cafe Sailing Team”, później (lata 2001-2003) członek zespołu „Polska 1”, od 2005 roku tworzy team wraz z Mateuszem Kusznierewiczem w klasie Star.

Najważniejsze osiągnięcia:

 • 1 miejsce Mistrzostwa Europy juniorów w klasie Finn 1993 rok
 • 13 miejsce Mistrzostwa Europy w klasie Finn 1994 rok
 • 3 miejsce Mistrzostwa Europy juniorów w klasie Finn 1995 rok
 • 9 miejsce Mistrzostwa Europy w klasie Finn 1998 rok
 • 2 miejsce na Mistrzostwach Europy w żeglarstwie meczowym 1999 rok (jako załogant Karola Jabłońskiego)
 • 5 miejsce Otwarte Mistrzostwa Europy w klasie Star 2005 rok (z Mateuszem Kusznierewiczem)
 • Mistrz Polski w klasie Finn w roku 1994
 • Wicemistrz Polski w klasie Finn m.in. w latach 1993, 1998, 1999
 • 1 miejsce w Mistrzostwach Świata w klasie Star 2008 rok (z Mateuszem Kusznierewiczem)
 • 4 miejsce Igrzyska Olimpijskie w Pekinie w klasie Star 2008 rok (z Mateuszem Kusznierewiczem)
 • 1 miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w klasie Star 2009 rok (z Mateuszem Kusznierewiczem)
 • 1 miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w klasie Star 2010 rok (z Mateuszem Kusznierewiczem)

 

# # #

„Jasio Optymista”

Numer specjalny – Żagle Extra

Redaktor naczelny: Waldemar Heflich

Objętość: 64 strony

Format: 290 x 215 mm

Nakład: 10 000 egzemplarzy

Cena: 15,90 zł

Spis treści:

Mateusz Kusznierewicz zaprasza                                    Regaty – nauka żeglowania

Optimist – jak jest zbudowany?                                        Twój pierwszy start

Jak żeglować optimistem?                                               Na halsówce

Zanim ruszysz na wodę                                                   Kończymy kurs na wiatr

Zwroty, odpadanie i ostrzenie                                          Żeglowanie z wiatrem

Żegluj bezpiecznie!                                                                         Baw się i ucz na regatach
                                

MURATOR S.A.

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.