GENESIS PR ponownie nagrodzona w IPRA Golden World Award – Portal PR - 24PR
GENESIS PR ponownie nagrodzona w IPRA Golden World Award

20.06.2011 Kategoria: Agencje PR. Autor: admin

Agencja GENESIS PR zwyciężyła w międzynarodowym konkursie IPRA Golden World Award 2011 w kategorii Relacje Inwestorskie. Nominowany projekt „Obrona Emperia Holding przed wrogim przejęciem na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawiezrealizowano w okresie wrzesień 2010 – styczeń 2011. Jury oceniało prace z 50 krajów, a kampania GENESIS PR to jedyny nagrodzony projekt z Polski. W ubiegłym roku GENESIS PR – jako jedyna agencja PR z Polski oraz jeden z dwóch nagrodzonych polskich podmiotów (obok Liberty Direct) otrzymała pierwszą nagrodę IPRA Golden World Award 2010 (w kategorii Public Affairs).

„To dla nas bardzo duże wyróżnienie – takie wyzwania jak obrona Emperii zdarzają się bardzo rzadko. Cieszę się, że tak skomplikowane projekty są doceniane na arenie międzynarodowej – ufam, że polska branża PR będzie podążać za tymi dobrymi wzorcami. Dziękuję Klientowi za ogromne zaufanie i zespołowi GENESIS PR za wsparcie w tej trudnej kampanii” – powiedziała Eliza Misiecka, dyrektor generalny Genesis PR.

Emperia Holding – ze względu na bardzo rozdrobniony akcjonariat – stała się celem doskonale przygotowanego przejęcia na bardzo niekorzystnych warunkach. Dzięki zastosowaniu natychmiastowej obrony opartej na narzędziach kapitałowych oraz strategii medialnej wrogie przejęcie nie doszło do skutku. Eurocash odstąpił od swoich planów i rozpoczął przyjazne negocjacje z Emperią. Ostatecznie strony podpisały obopólnie korzystną umowę sprzedaży części firmy (ok. 50% biznesu), po cenie zbliżonej do wyceny całej Emperii wg pierwotnego parytetu.

Natomiast nagrodzony w 2010 roku projekt „Obniżenie stawki podatku legalnie działających w Polsce firm bukmacherskich w nowej ustawie hazardowej” zrealizowano w listopadzie 2009 roku na rzecz Stowarzyszenia Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich. Projekt ten został także wyróżniony w kolejnych dwóch międzynarodowych konkursach: Stevie International Business Awards 2010 (USA) oraz Golden Drum 2010.

GENESIS PR jest laureatem licznych nagród:

  • IPRA Golden World Award 2010 w kategorii Public Affairs za projekt realizowany na rzecz Stowarzyszenia Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich. Do tej edycji Golden World Award zgłoszono 352 projekty z 42 krajów. Do finału jury zakwalifikowało 110, zaś nagrodzono 26 kampanii, każdą w innej kategorii.
  • Golden Drum – nominacja w kategorii Public Affairs za projekt realizowany na rzecz Stowarzyszenia Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich.
  • Stevie International Business Awards 2010 – wyróżnienie w kategorii Public Affairs za projekt realizowany na rzecz Stowarzyszenia Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich. Laureaci zostali wybrani spośród 1700 kampanii zgłoszonych z 40 krajów.
  • Złoty Spinacz 2008 w kategorii „PR korporacyjny” za działania mające na celu zbudowanie wizerunku Grupy Selena podczas pierwszej oferty publicznej.
  • Nagroda GPW 2008 przyznana w konkursie „Modelowy serwis Investor Relations„.
  • Złoty Spinacz 2007 w kategorii „PR korporacyjny” za wprowadzenie na rynek marki InPost.

Agencja GENESIS PR

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.